Karlův most posprejovali mladíci z Francie, policie zemi požádala o pomoc

ČTK ČTK
6. 4. 2016 12:59
Dvojice mužů, která na konci února, posprejovala Karlův most, žije ve Francii. Česká policie se proto obrátila s prosbou o spolupráci na své francouzské kolegy. Policisté mladíky podezírají z poškození cizí věci a vzhledem k tomu, že poškodili národní památku, hrozí jim v případě odsouzení až tři roky vězení.
Z posprejování Karlova mostu policie podezřívá dva mladíky žijící ve Francii.
Z posprejování Karlova mostu policie podezřívá dva mladíky žijící ve Francii. | Foto: ČTK

Praha - Pražští policisté požádali v případu nedávného posprejování Karlova mostu o spolupráci francouzské kolegy. Zjistili totiž, že dvojice mužů podezřelých z uvedeného činu žije ve Francii. Na policejním webu to uvedla mluvčí Iveta Martínková. Policisté je podezírají z poškození cizí věci a vzhledem k tomu, že poškodili národní památku, hrozí jim v případě odsouzení až tři roky vězení.

Vandalové posprejovali zábradlí Karlova mostu v noci na 24. února. Policisté krátce na to zjistili, že to mají na svědomí dva neznámí mladíci, kteří mluví zřejmě francouzsky a v Praze byli asi jako turisté. Při dalším vyšetřování zúžili okruh podezřelých na dva konkrétní lidi žijící ve Francii, uvedla mluvčí.

Podle ní je spolupráce s francouzskými policisty ale na samém počátku, není tedy jasné, kdy se pražští kriminalisté dočkají konkrétních výsledků.

Policie se s podobnými případy poškození památek už setkala. Například v prosinci 2014 japonský turista posprejoval stěnu v podchodu v Divadelní ulici, která je součástí budovy Národního divadla. V říjnu téhož roku si budovu Národního divadla vybrala za cíl i dvojice jiných mladých Francouzů, která na něm vytvořila černým sprejem několik obrazců.

 

Právě se děje

Další zprávy