Štědrý sponzor ODS? Mladá kadeřnice na mateřské dovolené

ČTK ČTK
5. 4. 2014 10:49
Žena nevlastní ani žádnou nemovitost, bydliště má v chatě na Kroměřížsku.
Foto: Jan Langer

Praha - Jedním z největších sponzorů ODS v loňském roce byla dvaadvacetiletá kadeřnice na mateřské dovolené Sabina Spálovská. Z výroční finanční zprávy strany vyplývá, že straně dala milion korun, uvedla Mladá fronta Dnes.

Spálovská přitom podle deníku nevlastní ani jedinou nemovitost a bydliště má v chatě na Kroměřížsku. Ani ta jí však nepatří. Tisková mluvčí ODS Jana Havelková uvedla, že dar splňuje veškeré přísné interní předpisy a ODS ho přijala ve standardní bezhotovostní platbě.

Sabina Spálovská, nyní s novým příjmením Gajarská, se k daru nechtěla vyjadřovat. Jejím manželem je Jozef Gajarský, který podniká ve výrobě zdravotnických prostředků. Na dotaz, zda není skutečným dárcem on, deníku neodpověděl.

"Pro mě je to nová informace. My bohužel nemáme prostředky ani možnosti ověřovat majetkové poměry dárců," řekl listu místopředseda ODS Martin Kupka. Předseda strany Petr Fiala komentář odmítl s tím, že v době daru ještě předsedou nebyl.

Sponzor z Brna dal ODS 2,5 milionu

ODS podle své letošní výroční zprávy vybrala na darech 78 milionů korun. Primát nejštědřejšího dárce drží Jiří Kubů z Brna s dvěma a půl miliony korun. Strana loni získala celkem 281 milionů korun. Kromě darů a příspěvků od členů v kolonce příjmů uvedla státní příspěvek na činnost ve výši 84,6 milionu korun. Na volební výdaje získala ODS od státu 38,4 milionu.

Částečně i kvůli pádu Nečasovy vlády a předčasným volbám ohlásila ztrátu ve výši 14 milionů korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy