Míchači metanolové směsi se stížností proti vazbě neuspěli

ČTK ČTK
2. 12. 2014 11:04
Stížnost dvou mužů, kteří míchali metanolovou směs pro další prodej kontaminovaného alkoholu, proti doživotním trestům byla zamítnuta Nejvyšším soudem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl stížnosti Tomáše Křepely a Rudolfa Fiana proti prodloužení vazby. Zlínský soud údajným míchačům směsi kontaminované metanolem v květnu nepravomocně uložil doživotní tresty. Nejvyšší soud se ztotožnil s rozhodnutím o vazbě, řekl jeho mluvčí Petr Knötig. Na rozhodnutí upozornila Česká televize.

Krajský soud ve Zlíně vynesl rozsudky nad deseti obžalovanými v květnu. Nejtěžší tresty dostali právě Křepela ze Zlína a Slovák Fian, kteří podle obžaloby otrávenou směs míchali. Mnohaleté tresty soud za obecné ohrožení uložil i ostatním.

Křepela, Fian a pět distributorů směsi se odvolalo na místě, dva další podali odvolání později. Odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci zatím neskončilo.

Metanolová aféra začala 3. září 2012. Obžaloba postihuje jen období do konce roku 2012. Hlavním aktérům klade za vinu osmatřiceti mrtvých a dalších devětasedmdesát intoxikovaných včetně lidí s trvale poškozeným zdravím.

Podle obžaloby majitel firmy na výrobu autokosmetiky z Řitky u Prahy Křepela opatřil na přelomu srpna a září 2012 pět tisíc litrů metylalkoholu i prostory v Opavě. Fianovi, který byl obchodním zástupcem Křepelovy firmy Carlogic, pak pomohl namíchat směs o objemu 10 tisíc litrů tvořenou metanolem a ze zbylé části etanolem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy