reklama
 
 

Mail od Knetiga: Lhal jsem, Drobil o ničem nevěděl

21. 12. 2010 16:40
Po několika dnech mlčení přišlo médiím prohlášení podepsané Drobilovým poradcem

Praha - Hlavní aktér korupční kauzy na Státním fondu životního prostředí, exporadce Martin Knetig vzal vinu za celou kauzu na sebe. V prohlášení, které rozeslal médiím, se Knetig snaží očistit odcházejícího ministra Pavla Drobila. Mrzí ho i vládní krize, kterou aféra vyvolala.

"Nedovedu ani vyjádřit, jak mne mrzí, že na moji nerozvážnost doplatili někteří spolupracovníci, zejména pak Pavel Drobil," píše se v prohlášení, jehož text přišel mailem a redakci Aktuálně.cz se nepodařilo přímo u Knetiga ověřit jeho autenticitu.

Mobilní telefon má vypnutý - tak jako po několik uplynulých dnů.

Text v mailu se snaží zpochybnit korupční podezření, které vyplývá z nahrávek, jež z rozhovorů s ním pořídil odvolaný šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek. Autor (Knetig) si prý vymýšlel, neříkal pravdu a ve skutečnosti peníze na další Drobilovu kariéru z fondu odsát nechtěl.

Důvod, který k takovým lžím Knetiga vedl, je ale kuriózní, údajně chtěl vylepšit špatné komunikační dovednosti Michálka, který má podle něj nízkou sociální inteligenci.

Zákon jsem porušit nechtěl

"S cílem věci změnit jsem se v našich soukromých rozhovorech - v rozporu se skutečností - snažil vyvolat dojem, že má pověření jsou větší, než skutečně byla, že jsem pravou rukou Pavla Drobila, a že mám pověření za něj vyjednávat prakticky cokoliv. S tímto záměrem jsem si vymýšlel a hovořil nepravdy," vysvětluje autor mailu.

Plány, jak vyvést ze státního fondu peníze, prý ale nechtěl dotáhnout do konce.

"Neměl jsem v úmyslu jakkoliv porušovat zákon. Přijímám plnou zodpovědnost za to, že v Liboru Michálkovi mohla vzniknout představa, že jsem k němu v našich soukromých rozhovorech mluvil ústy ministra Pavla Drobila. Ten mě k tomu nikdy nevyzval, ani jsme o ničem z toho co je obsahem nahrávek zveřejněných v tisku nemluvili," dodává.

autor: Veronika Lehovcová Suchá | 21. 12. 2010 16:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama