Litomeřický soudce Jelínek dostal 3,5 roku, měl si říct o úplatek za pomoc s dopravním přestupkem

ČTK ČTK
4. 10. 2016 19:46
Soudce Ladislav Jelínek za úplatek 400 tisíc korun sliboval muži stíhanému za opakované porušení zákazu řízení, že mu v kauze pomůže. Alespoň tak rozhodl v úterý Okresní soud v Kladně, který však dodal, že soudce si chtěl sice peníze nechat, ale neměl v plánu ovlivnit svého kolegu Vlastimila Nedvěda, kterému byl tento případ přidělen. Soud se rozhodl Jelínka potrestat tři a půl roky vězení a pokutou 90 tisíc korun. Verdikt však není pravomocný a Jelínek se proti němu odvolá.
Soudce Ladislav Jelínek
Soudce Ladislav Jelínek | Foto: ČTK

Kladno - Litoměřický soudce Ladislav Jelínek má jít na tři a půl roku do vězení za to, že za úplatek sliboval ovlivnění některých soudních řízení. Měl by také zaplatit pokutu 90 tisíc korun. Rozhodl o tom v úterý Okresní soud v Kladně, uvedl server Seznam.cz. Rozsudek ale není pravomocný, v případě odvolání by případ řešil Krajský soud v Praze.

Jelínek chtěl podle obžaloby 400 tisíc korun po muži, který byl stíhán za opakované porušení zákazu řízení. Tvrdil prý, že mu za úplatek v kauze pomůže. Podle soudce Petra Sedlaříka si ovšem chtěl Jelínek peníze nechat a neměl v úmyslu ovlivňovat dalšího litoměřického soudce Vlastimila Nedvěda.

Předání peněz údajně domlouval v litoměřické hospodě, jeho tamní setkání ale dokumentovala policie. "Dostal se do špatné životní situace, neřešil ji nejlépe, seděl často v hospodě. To je pravda. Žádný úplatek ale nepožadoval," uvedl Jelínkův obhájce Martin Luštík. Serveru Novinky.cz pak potvrdil, že se odvolá.

V kauze bylo souzeno také několik dalších lidí, mezi nimi i bývalý šéf litoměřické cizinecké policie Petr Hladký. Dostal pravomocně podmínečný trest za to, že se přes prostředníka snažil úplatkem ovlivnit jinou kauzu, v níž byl obviněn - paradoxně - z podplácení.

Jelínek byl už na konci loňského roku pravomocně odsouzen k tříleté podmínce, také za korupci. Další bývalý soudce z Litoměřic Josef Knotek tehdy dostal trest pět a půl roku vězení a další tři lidé podmínky právě kvůli ovlivňování kauz za úplatek. Už v roce 2011 byli Jelínek a Knotek kvůli stíhání v první korupční kauze dočasně zproštěni soudcovské funkce.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy