Silný vítr odřízl od elektřiny tisíce domů, nejhůře je na tom střed a východ Čech

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 3. 2019 19:45
Kvůli silnému větru je v Česku bez proudu přes 6700 odběratelů. Nejvíce výpadků, kolem 5500, eviduje společnost ČEZ Distribuce. Podle její mluvčí Soni Holingerové je situace nejhorší ve středních a východních Čechách. Dalších více než 1200 odběratelů bez proudu má hlášeno společnost E.ON, a to především na jihu Moravy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: E.ON

Silný vítr, který láme stromy a shazuje větve do elektrického vedení, způsobil dnes v jižních Čechách výpadek dodávek proudu až 10 000 domácností. Opravářské čety energetiků se potýkaly se 14 poruchami na vedení vysokého napětí. Nejhorší situace byla podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové na Písecku, Strakonicku či Táborsku.

Problémy v dodávkách proudu vítr působil také na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. Drtivá většina poruch už byla opravena, a kolem 18:00 evidovala distribuční společnost E.ON jen 360 odběrných míst bez proudu.

Do terénu vyrazily kvůli přetrhanému vedení opravářské čety společnosti ČEZ. Kolem 18:00 měla firma bez proudu 5500 odběrných míst. Na vedení vysokého napětí opravuje ČEZ 20 poruch, další desítky poruch jsou na linkách nízkého napětí.

Podle mluvčí společnosti je nejhorší situace na Nymbursku a Kolínsku ve Středočeském kraji, dále na Královéhradecku a Rychnovsku. Firma přepokládá, že většinu poruch se podaří odstranit už v podnělí večer, bude ale záležet na dalším vývoji počasí, uvedla Holingerová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy