Policisté otevřeli dálnici D1, která byla uzavřená kvůli opravě vysokého napětí

bn bn
Aktualizováno 24. 1. 2019 14:45
Policisté krátce po čtrnácté hodině na půl hodiny uzavřeli na 99. kilometru obousměrně dálnici D1. Kolem 14:45 byl provoz obnoven. Důvodem byla oprava poškozeného vysokého napětí. "Vlivem chyby obsluhy jedné z našich dodavatelských firem došlo k přerušení vysokého napětí. Nedošlo k žádným škodám, nehodě ani zranění," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: novinky.cz

Energetici požádali o asistenci policii. Policisté odkláněli dopravu přes Humpolec a Havlíčkův Brod v obou směrech. 

"Novy elektrický kabel se na 98.km  podařilo natáhnout a provoz v místě je na dálnici znovu obnoven," informovali policisté. 

Zástupci ŘSD se snažili s energetiky domluvit, aby k opravě došlo až v noci a uzavírkou tak bylo omezeno co nejméně řidičů. "Nechávali bychom ale čekat bez proudu velký počet domácností, podniků a benzinových pump," vysvětlil mluvčí.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska.

Aktualizováno před 56 minutami

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy