Policisté otevřeli dálnici D1, která byla uzavřená kvůli opravě vysokého napětí

bn bn
Aktualizováno 24. 1. 2019 14:45
Policisté krátce po čtrnácté hodině na půl hodiny uzavřeli na 99. kilometru obousměrně dálnici D1. Kolem 14:45 byl provoz obnoven. Důvodem byla oprava poškozeného vysokého napětí. "Vlivem chyby obsluhy jedné z našich dodavatelských firem došlo k přerušení vysokého napětí. Nedošlo k žádným škodám, nehodě ani zranění," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: novinky.cz

Energetici požádali o asistenci policii. Policisté odkláněli dopravu přes Humpolec a Havlíčkův Brod v obou směrech. 

"Novy elektrický kabel se na 98.km  podařilo natáhnout a provoz v místě je na dálnici znovu obnoven," informovali policisté. 

Zástupci ŘSD se snažili s energetiky domluvit, aby k opravě došlo až v noci a uzavírkou tak bylo omezeno co nejméně řidičů. "Nechávali bychom ale čekat bez proudu velký počet domácností, podniků a benzinových pump," vysvětlil mluvčí.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 41 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy