Obrazem: Mně někdy přijde, jako by byl humor zakázaný, říkal Jaroslav Kubera

Obrazem: Mně někdy přijde, jako by byl humor zakázaný, říkal Jaroslav Kubera
Kubera byl silným kuřákem a patřil k největším odpůrcům tzv. protikuřáckého zákona, o své neřesti často veřejně mluvil a stavěl se proti veškerým omezením kouření.
Holdoval ale také dobrému jídlu a vaření.
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (na snímku z 13. října 2018) zemřel náhle v pondělí 20. ledna ve věku 72 let. Příčinou úmrtí byly zdravotní problémy.
Od roku 1994 byl Jaroslav Kubera primátorem města Teplice. Město vedl celých 24 let až do chvíle, kdy se stal předsedou Senátu. Zároveň byl až do své smrti zastupitelem.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Martina Heroldová Dan Poláček, Martina Heroldová
20. 1. 2020 15:46
"Možná tím, že mám smysl pro humor," odpověděl přede dvěma lety Jaroslav Kubera redaktorce Aktuálně.cz na otázku, čím oslovuje mladé lidi. "Mně někdy přijde, jako by byl humor zakázaný. Ale bez něj bychom se neobešli," dodal tehdy politik, jehož život se v pondělí nečekaně uzavřel. Připomeňte si jednu z nejvýraznějších osobností české politiky posledních desetiletí v naší galerii.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy