Krvavý víkend na silnicích nepřežilo 11 lidí

Kristina Winklerová
21. 9. 2009 11:40
Praha - Na českých silnicích zahynulo od pátku do neděle jedenáct osob. Dalších třicet lidí utrpělo těžká zranění, vyplývá ze statistik policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZSHK

Tragická bilance se začala sčítat už v pátek, kdy zahynuli celkem tři lidé.

V Praze Krči už dopoledne nepřežil motocyklista, který vjel na červenou do křižovatky a srazil se s protijedoucí dodávkou.

Ani rychlá lékařská pomoc mu nedokázala zachránit život.

Na Blanensku přejel řidič v noci na přímém úseku patnáctiletého chodce, který z neznámého důvodu ležel na silnici. Chlapec svým zraněním na místě podlehl.

Skoro 600 nehod

V sobotu zemřeli rovněž tři lidé. V Královéhradeckém kraji nezvládl řidič při vysoké rychlosti svůj luxusní vůz, při průjezdu zatáčkou vyjel ze silnice a narazil do stromu. Sám utrpěl lehké a středně těžké poranění, jeho spolujezdec ale nehodu nepřežil.

V neděli přišlo o život celkem pět osob. Dva mrtvé si vyžádala nehoda na jihu Čech. Při střetu dvou osobních vozů zahynuli oba řidiči. Těžce zraněnou spolujezdkyni jednoho z nich se záchranářům podařilo vyprostit z hořícího auta. Čtěte více

Bez úmrtí se pak obešla nedělní nehoda policisty, který u Karlových Varů na služebním motocyklu pronásledoval rychle jedoucího motorkáře. Nezvládl ale řízení a narazil do autobusu se čtyřiceti lidmi. S těžkými zraněními ho vrtulník odvezl do nemocnice.

Celkem o víkendu došlo k 594 nehodám, z toho 67 řidičů bouralo pod vlivem alkoholu. Škody na vozidlech se vyšplhaly na 37 117 000 korun.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Německá policie vyšetřuje motiv řidiče, který najel do průvodu. V nemocnici zůstává 35 lidí

Po incidentu, při kterém v pondělí 29letý Němec najel autem do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na Twitteru to uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí.

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Muž, který se podle listu Bild jmenuje Maurice P. a také pochází z této zhruba sedmitisícové obce, utrpěl při činu poranění hlavy. Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německá ekonomika ve čtvrtletí stagnovala, potvrdili statistici

Hrubý domácí produkt Německa ve čtvrtém čtvrtletí po růstu o 0,1 procenta v předchozím kvartálu podle očekávání stagnoval. Ve své konečné zprávě to v úterý uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje. Hlavní podíl měl na výsledku pokles vývozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy