reklama
 
 

Korupce? Policie zatýkala na magistrátu v Praze

19. 10. 2007 11:50
Žena čelí vážnému podezření z korupce.

Praha - Protikorupční služba dnes zatkla úřednici pražského magistrátu. Je podezřelá z braní úplatků od skupiny gruzínských podnikatelů. Spolu s ní zadrželi policisté také nejméně jednoho Gruzínce.

Žena pracuje na jednom z ekonomických odborů magistrátu a policie došla k závěru, že ve prospěch Gruzínců ovlivňovala výběrová řízení na prodej lukrativních pozemků a nemovitostí v Praze.

Televize Nova ve svém zpravodajství krátce před osmou večer uvedla, že zatčená úřednice se jmenuje Soňa Křehlíková a je zaměstnaná na oddělení obchodního využití pozemků. Informaci Novy však zatím nikdo kompetentní nepotvrdil.

Rozsah korupčního jednání zatím není znám, ale mohlo jít o obchody za desítky, možná stovky milionů korun.

Ciznci, kteří jsou do případu zapleteni, patří k vlivné podnikatelské skupině z Gruzie. Ze své země museli odejít kvůli vážným finančním deliktům a přesunuli tedy své podnikatelské aktivity do Rakouska a České republiky.

Někteří z nich byli dokonce podezřelí, že se podíleli na přípravě neúspěšného atentátu na tehdejšího gruzínského prezidenta Ševarnadzeho.

Pražský magistrát se zatím k celému případu staví zdrženlivě a nepodává téměř žádné informace.

V tiskovém prohlášení rozeslaném do redakcí magistrát uvedl: "Zástupci Policie ČR se dnes dopoledne dostavili na Magistrát hlavního města Prahy, prokázali se příslušnými povoleními a vyžádali si kopie některých materiálů, které souvisejí s podezřením na individuální selhání jednoho ze zaměstnanců.

"Nic bližšího nevíme. Policie nám zatím neposkytla podrobnosti," uvedl mluvčí magistrátu Jiří Wolf. "Až tak učiní, budeme vědět víc."

autor: ina | 19. 10. 2007 11:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama