Europoslanec Maštálka prodělal operaci aorty. Při návštěvě mě už úkoloval, říká kolegyně Konečná

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 20. 9. 2016 13:16
Komunista Jiří Maštálka měl v minulém týdnu zdravotní komplikace a ze sněmovny ho odvezla záchranka. Po převozu do nemocnice prodělal operaci aorty, podle stranických kolegů se mu už ale daří lépe, je při vědomí a komunikuje. Europoslankyně Kateřina Konečná dokonce řekla, že jí při návštěvě dával úkoly.
Jiří Maštálka.
Jiří Maštálka. | Foto: Web Jiřího Maštálky

PrahaKomunistickému europoslanci Jiřímu Maštálkovi se po zdravotních komplikacích z minulého týdne daří lépe. Prodělal operaci aorty, je již při vědomí a komunikuje, řekla Aktuálně.cz Helena Grofová z mediálního úseku KSČM.

Nepotvrdila se tak původní informace médií, že politik prodělal mozkovou příhodu. I podle stranických kolegů se Maštálkův zdravotní stav zlepšil, a dokonce již začal svým spolupracovníkům dávat úkoly.

"Je po operaci a daří se mu dobře," sdělila Aktuálně.cz europoslankyně Kateřina Konečná, která ho byla v nemocnici navštívit. "Dokonce už mě úkoloval a říkal, co zařídit a kde ho omluvit," dodala se smíchem.

Že se europoslancův stav zlepšil, potvrdil i šéf poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik. "Je mu lépe a komunikuje," sdělil stroze. Europoslanec, který je sám původním povoláním kardiolog, podle informací Aktuálně.cz leží v jedné z pražských nemocnic.

Na zprávy o své zdravotním stavu zareagoval i Maštálka a rozeslal zprávu, kde ujišťuje, že jeho zdravotní stav se lepší. "Vzhledem k objevujícím se spekulacím o mém zdravotním stavu, bych rád ujistil kolegy i veřejnost, že jsem se v pátek podrobil akutní operaci ve Všeobecné fakultní nemocnici, která proběhla úspěšně a každým dnem se můj zdravotní stav zlepšuje," napsal.

Jiřímu Maštálkovi museli jeho kolegové minulý pátek ráno zavolat kvůli zdravotním problémům sněmovního lékaře, který následně zavolal záchranku. Ta europoslance odvezla do nemocnice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy