Komunistického europoslance Maštálku odvezla ze sněmovny sanitka. Nejspíš měl mozkovou příhodu

Barbora Němcová Barbora Němcová
16. 9. 2016 10:31
Europoslance Jiřího Maštálku (KSČM) v pátek ráno ze sněmovny odvezla rychlá záchranná služba. Aktuálně.cz to sdělil šéf poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik. "Ano, mohu potvrdit, že jsme panu Maštálkovi museli zavolat sněmovního lékaře," řekl s tím, že lékař následně zavolal sanitku. Jak vážný europoslancův stav je, Kováčik neupřesnil. Podle informací Práva měl Maštálka mozkovou příhodu.
Jiří Maštálka.
Jiří Maštálka. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy