reklama
 
 

Exministr zdravotnictví Němeček nastupuje do vedení nemocnice Bohumín

17. 10. 2017 19:17
Do představenstva Bohumínské městské nemocnice míří bývalý ministr zdravotnictví a současný šéf Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček. Na starosti bude mít od listopadu strategické směřování nemocnice, ale i komunikaci s lékaři a zdravotními pojišťovnami. V plánu by měla být užší spolupráce se soukromými ambulancemi a poliklinikami v regionu a větší využití operačních sálů.

Bohumín - Bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček bude působit ve vedení Bohumínské městské nemocnice. Od listopadu bude v představenstvu společnosti zodpovídat za strategické směřování nemocnice i komunikaci s lékaři a zdravotními pojišťovnami, řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

"Po letošních výpadcích interny i chirurgie se nám situaci v nemocnici podařilo stabilizovat. Obě oddělení se nám rozjela a další úsporná opatření sami neplánujeme," uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD). Úkolem nemocnice podle něj bude snižovat několikamilionovou ztrátu, kterou způsobily výpadky péče. Zdravotnické zařízení se proto chce zaměřit na zvýšení výkonnosti nemocnice.

Nemocnice chce více využít kapacitu operačních sálů i akutních lůžek. S ohledem na to, že nemá dostatek vlastních ambulancí, se chce pokusit navázat bližší spolupráci se soukromými ambulancemi a poliklinikami v regionu. Do konce roku plánuje nemocnice obnovit například diabetologickou ambulanci, rozšířit provoz gastroambulance nebo se zaměřit na jednodenní chirurgii.

Bohumínská městská nemocnice pečuje o pacienty v lůžkových odděleních i ambulantně. Ročně provádí téměř 90 tisíc ošetření a hospitalizuje zhruba 6000 pacientů. V posledních deseti letech investovalo město do rekonstrukcí a oprav více než 150 milionů korun, dalších 50 milionů šlo do modernizace přístrojového vybavení. Pacientům zdravotnické zařízení nabízí nepřetržitou chirurgickou, gynekologickou i interní pohotovost.

autor: ČTK | 17. 10. 2017 19:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama