Klaus se zastal šéfa policie. Situace je vážná, řekl

Radek Nohl Radek Nohl
18. 7. 2012 12:36
Podle prezidenta Klause musí Lessy bránit policii před vnějšími vlivy
Václav Klaus.
Václav Klaus. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Prezident Václav Klaus se během středeční schůzky zastal policejního prezidenta Petra Lessyho.

Podle jeho slov musí policii bránit před vnějšími vlivy.

"Není možné, aby nadále pokračovaly takové přímé i nepřímé útoky na policii a jejího prezidenta," uvedl Klaus na začátku setkání s Lessym.

Situaci kolem policie označil prezident za vážnou a je nutné ji podle něj zklidnit.

Policejní prezident na jeho slova reagoval podobně. Podle něj v současné době potřebuje policie především klid na práci. S prezidentem hovořil zhruba hodinu. Po schůzce z Hradu odjel, aniž by ji před novináři dále komentoval.

Nečas: Lessy se chová jako politický aktivista

Toho ale v poslední době příliš neměla, když proti ní například několikrát slovně zaútočil ministr financí Miroslav Kalousek.

Minulý týden vyšlo najevo, že Kalousek právě Lessymu opakovaně volal. Podle policejního prezidenta mu ministr v hovoru naznačoval, že "budeme všichni odstíháni ve velmi krátké době".

Petr Lessy.
Petr Lessy. | Foto: ČTK

Kalousek Lessyho verzi popíral a ve středu prohlásil, že chce předložit důkazy, že šéf policie lhal. 

Do Lessyho se v úterý opřel i premiér Petr Nečas. Ten prohlásil, že se šéf policie chová jako politický aktivista.

Premiér tak zareagoval na několik dní staré Lessyho prohlášení, v němž své kolegy vyzývá k odolnosti vůči vlivům "veřejně známých, mocných a vlivných" lidí.

Odejít nechci, řekl šéf policie

Dlouhodobý spor má šéf policie i s ministrem vnitra Janem Kubicem. Ten přitom v úterý prohlásil, že mu Lessy oznámil, že chce v září skončit.

Policejní prezident, který je de facto neodvolatelný, to ale popírá. A říká, že nic takového neplánuje.

Lessy do funkce dostal v době, kdy ministerstvu vnitra šéfoval předseda Věcí veřejných Radek John. Faktický lídr véčkařů Vít Bárta přitom na proslulé nahrávce ze schůzky nejužšího vedení strany říká, že Klaus udělá vše, co mu řekne. 

Podporujete kroky policejního prezidenta Petra Lessyho? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy