Ke stávce se přidá další část odborářů České pošty

ČTK ČTK
13. 6. 2011 11:21
Kromě dopravních odborů České pošty se k protestu připojí i část pracovníků přepravy
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ke čtvrteční stávce v dopravě se přidá i další z menších odborových sdružení zaměstnanců České pošty, SOS-21. Dosud měly na poště protestovat jen dopravní odbory.

Informoval o tom předseda SOS-21 Petr Pohl. SOS-21 sdružuje několik desítek až stovku zaměstnanců podniku, převážně v oblasti přepravy. Pošta je s 36 tisíc pracovníky největším zaměstnavatelem v zemi.

Již minulý týden se k připravovanému protestu připojili řidiči ze Základní organizace OSD přepravy a dopravy České pošty, která má rovněž řádově desítky až stovky členů. Naopak největší odborové sdružení na poště, Poštovní podnikový koordinační odborový výbor (PPKO) s více než 15 tisíci členy, s důvody stávky sice souhlasí, ale podle předsedy Karla Koukala se k ní nepřipojí.

"Tato stávka není zaměřena proti zaměstnavateli, ale proti navrhovaným vládním reformám, odchod do důchodu v 70 letech, zvyšování poplatků za zdravotní péči a zrušení zaměstnaneckých benefitů," uvedl Pohl v prohlášení. Ke stávce vyzval členy odborů i další zaměstnance pošty.

Pošta podle mluvčího Iva Mravinace rozhodne o konkrétních opatřeních pro zajištění provozu v úterý. Na původně ohlášený pondělní termín stávky se připravovala tak, že velkou část zásilek dopravila do poboček s předstihem již během víkendu.

Stávku svolala Koalice dopravních odborových svazů. Původně se měla uskutečnit v pondělí, ale soud ji předběžným opatřením zakázal poté, co se na něj obrátilo ministerstvo financí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy