Kauza ProMoPro štěpí koalici, Vondra útočí na Kalouska

Domácí Domácí
28. 2. 2011 14:28
Ministr obrany Vondra tvrdí, že Kalousek a jeho lidé překračují své pravomoci
Alexandr Vondra (ODS)
Alexandr Vondra (ODS) | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Spor mezi ministry Alexandrem Vondrou (ODS) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09) v kauze ProMoPro dál rozděluje vládní koalici.

Šéfovi resortu obrany se nelíbí Kalouskův postup v případě zbavení mlčenlivosti úředníků finančně-analytického útvaru.

V kauze sporné stamilionové zakázky z doby českého předsednictví EU figuruje ministr Alexandr Vondra.

"Tento útvar je jakási tajná služba na ministerstvu financí, která má přístup k velice citlivým údajům, ať už z oblasti bankovního tajemství nebo daňových záležitostí. Tyto informace mohou být postoupeny policii, ale neměly by svévolně unikat na veřejnost, kde mohou být zneužity k politickým účelům," řekl Vondra v rozhovoru pro nové vydání Respektu.

Podle serveru iDNES.cz Vondra považuje za pozoruhodné, že se ministerstvo financí se stejnou intenzitou jako případu ProMoPro nevěnuje některým zakázkám uzavřeným v minulosti na ministerstvu obrany.

Právě v resortu obrany byl Miroslav Kalousek dříve náměstek a nyní spolupracuje například s Martinem Bartákem, který čelí podezření z manipulací armádních zakázek.

"Ze strany ministerstva financí jsme udělali, co jsme mohli. Podařilo se vypátrat peníze z jednoznačně předražené zakázky a zablokovat je. Finančně-analytický útvar vypátral, co se přesně fakticky stalo a já jsem na jeho práci hrdý. Teď už se vyšetřuje pouze trestní odpovědnost," řekl serveru iDNES.cz Kalousek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy