reklama
 
 

Kauza Kuřim: Klokánek zakázal otci vídat syny

13. 7. 2007 12:02
Klokánek se odvolává na doporučení policie

Brno - Policie nedoporučila kvůli dalšímu vyšetřování návštěvy otce u sedmiletého Ondřeje a devítiletého Jakuba, které měly týrat jejich matka a teta.

ČTK to dnes řekla vedoucí centra Klokánek, kde jsou chlapci už dva měsíce umístěni, Ditta Pokorná.

O zákazu návštěv rozhodl soud. Klokánek pak tvrdil, že by s návštěvami Radka Coufala za jistých podmínek souhlasil. Nyní ale dá na doporučení policie, která požádala o cílené doplnění znaleckých posudků. Policejní mluvčí se k případu dál odmítá vyjadřovat.

Děti byly ve známé takzvané kuřimské kauze umístěny v zařízení Klokánek, jehož vedení otci zakázalo chlapce navštěvovat. Otec Radek Coufal, který byl s Klárou Mauerovou rozveden, v případu týrání obviněn není. Podal proti zákazu žádost o předběžné opratření, ale soud ji zamítl.

Městský soud rozhodl, že kromě otce se s dětmi nesmí vídat ani jejich teta Gabriela, ani prarodiče. Zároveň soudce nad rámec řízení uložil personálu Klokánku povinnost, aby styku zmíněných příbuzných s chlapci zabránil.

Soud své rozhodnutí postavil na tom, že matka chlapců Klára i její sestra Kateřina byly obviněny také z týrání druhého chlapce Jakuba.

Kromě toho také přihlédl ke zprávě, v níž lidé z Klokánku hodnotí vliv otce na děti velmi negativně.

autor: čtk, red dom | 13. 7. 2007 12:02

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama