Kauza Kuřim: Klokánek zakázal otci vídat syny

čtk, red dom
13. 7. 2007 12:02
Klokánek se odvolává na doporučení policie
Otec dětí Radek Coufal
Otec dětí Radek Coufal | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Policie nedoporučila kvůli dalšímu vyšetřování návštěvy otce u sedmiletého Ondřeje a devítiletého Jakuba, které měly týrat jejich matka a teta.

ČTK to dnes řekla vedoucí centra Klokánek, kde jsou chlapci už dva měsíce umístěni, Ditta Pokorná.

O zákazu návštěv rozhodl soud. Klokánek pak tvrdil, že by s návštěvami Radka Coufala za jistých podmínek souhlasil. Nyní ale dá na doporučení policie, která požádala o cílené doplnění znaleckých posudků. Policejní mluvčí se k případu dál odmítá vyjadřovat.

Děti byly ve známé takzvané kuřimské kauze umístěny v zařízení Klokánek, jehož vedení otci zakázalo chlapce navštěvovat. Otec Radek Coufal, který byl s Klárou Mauerovou rozveden, v případu týrání obviněn není. Podal proti zákazu žádost o předběžné opratření, ale soud ji zamítl.

Městský soud rozhodl, že kromě otce se s dětmi nesmí vídat ani jejich teta Gabriela, ani prarodiče. Zároveň soudce nad rámec řízení uložil personálu Klokánku povinnost, aby styku zmíněných příbuzných s chlapci zabránil.

Soud své rozhodnutí postavil na tom, že matka chlapců Klára i její sestra Kateřina byly obviněny také z týrání druhého chlapce Jakuba.

Kromě toho také přihlédl ke zprávě, v níž lidé z Klokánku hodnotí vliv otce na děti velmi negativně.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Dráhař Bábek dojel na SP v Brisbane třetí v keirinu

Cyklista Tomáš Bábek byl na Světovém poháru dráhařů v Brisbane třetí v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie.

Bábek přitom nezačal závod úspěšně, v prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera.

Bábek je v keirinu evropským šampionem z roku 2016 a bronzovým medailistou z MS o rok později. Letos v říjnu skončil v této disciplíně na ME v Apeldoornu čtvrtý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy