Kauza Kuřim: další právník to balí

nach,dom
1. 11. 2007 16:05
Brutalita případu děsí i bývalého policistu Kolinského

Praha/Brno - Od případu týraných chlapců se distancuje další právník. Josef Kolinský, právník Josefa Škrly, otce Barbory Škrlové alias Aničky a Jana Škrly, už nechce s kauzou nic mít. Uvádí to server Deník.cz.

Kolinský končí den poté, co byly tamtéž zveřejněny informace o Janu Škrlovi, uniklé z policejního spisu. Podle nich měl mučit oba chlapce v domě dětí Paprsek a na chatě nedaleko Brna, a to zvláště brutálním způsobem.

Čím víc vědí, tím víc jsou zděšeni

Kolinský je už druhý právník, který přestává s rodinami kolem brněnské sekty Svatého Grálu spolupracovat. Počátkem července se totiž vzdal možnosti zastupovat Kateřinu Mauerovou, tetu týraných chlapců, právník Jiří Machourek. Důvody neuvedl.

Jeho "výpověď" právních služeb Kateřině Mauerové ale následovala velice záhy poté, co proběhly výslechy týraných chlapců Ondřeje a Jakuba Mauerových. Jako advokát měl Machourek právo se podrobně seznámit se zněním trestních spisů.

Josef Kolinský neuvádí jednoznačně důvod, proč končí, ovšem neskrývá své rozčarování z rodiny Škrlových. Nejprve prý měl dojem, že jde "jen o pomoc starostlivému otci o dceru", která utekla z  Klokánku a pak se objevila v Dánsku.

Škrla si ho najal, aby "vyřešil Báru", což znamenalo jet za ní do Dánska a pak ujistit prostřednictvím médií veřejnost, že dívka žije, ale má problémy se svou identifikací. Policie totiž určitou dobu nevylučovala, že byla "Anička" zabita. Poté však došlo k odhalení její falešné identity.

Poté se na něj ale začali obracet další lidé a chtěli po něm služby v souvislosti s touto kauzou. "Nechceme do té kauzy vidět," říká Josef Kolinský, mj. bývalý šéf policistů, kteří byli vysazováni mezi zločince a pracovali v utajení.

Čtěte více: Kateřinu Mauerovou opustil advokát

 

Právě se děje

Další zprávy