reklama
 
 

Kauza Kuřim: Kateřinu Mauerovou opustil advokát

5. 7. 2007 17:40
Po výslechu dětí právník skončil

Brno - Kateřina Mauerová, která je spolu se sestrou Klárou obviněna v případu týrání osmitletého chlapce v Kuřimi, ztratila dosavadního advokáta.

Poté, co policie naposledy vyslechla oba synovce Kateřiny Mauerové, přestal tuto ženu zastupovat advokát Jiří Machourek. Důvody, proč jeho práce na případu Kuřim skončila, odmítl právník zveřejnit. 

"Jsem vázán mlčenlivostí," řekl Machourek Aktuálně.cz. "Správně bych neměl říkat ani koho zastupuji, ani to, zda už ho nezastupuji."

Kateřina Mauerová a její sestra Klára, která je matkou týraného dítěte, sedí během vyšetřování ve vazbě. Kromě nich je v případu obviněna ještě někdejší kolegyně Kateřiny Mauerové z brněnského domu dětí a mládeže Hana Bašová, známá také pod přezdívkou Nency. Ta je vyšetřována na svobodě.

Policie uvažuje také o tom, že v kauze obviní ještě další lidi, kteří o týraní dítěte minimálně věděli a neoznámili ho.

Aktuálně také zjistilo, že kriminalisté se chystají případ uzavřít. Po dvou měsících pátrání dospěli k závěru, že za týráním stojí skupina lidí, pro něž bylo svazování dětí a jejich izolace v temné komoře běžným způsobem výchovy.

Policisté uvedli, že chování lidí kolem Mauerových nese rysy života v sektě. Téměř vyloučili, že by odhalený případ týraného chlapce souvisel s obchodem s dětmi či s dětskou pornografií. Také s těmito variantami policie při vyšetřování pracovala.

autor: ela, ina | 5. 7. 2007 17:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama