Kandidátku ANO do evropských voleb povede Dostálová, následuje Bžoch

ČTK ČTK
12. 2. 2024 18:23
Kandidátku ANO do evropských voleb povede Dostálová, následuje Bžoch

Kandidátku hnutí ANO pro červnové volby do Evropského parlamentu zřejmě povede bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Druhé místo obsadí poslanec Jaroslav Bžoch, na třetím místě bude dosavadní europoslanec Ondřej Knotek.

Páté místo kandidáty by mělo patřit Janě Nagyové, která figuruje v dotační kauze Čapí hnízdo. Pořadí prvních osmi kandidátů potvrdili Českému rozhlasu Radiožurnálu (ČRo) a webu iROZHLAS.cz dva zástupci ANO. Výbor hnutí kandidátku schvaluje korespondenčně do úterý a proti navrženému pořadí se dosud nikdo nevyslovil.

Dostálová v čele kandidátky není překvapením. "Nikdy jsme se netajili tím, že chceme, aby Klára Dostálová byla lídryní. Dalším z horkých kandidátů na vysokou pozici je Jaroslav Bžoch," uvedl minulý týden v rozhovoru pro ČRo a iROZHLAS.cz místopředseda ANO Karel Havlíček.

Z nynějších europoslanců ANO se vedle Knotka dostal na čtvrté místo kandidátky Martin Hlaváček. Z dalších nynějších zástupců ANO v europarlamentu loni v červnu odmítla novou kandidaturu místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a také Martina Dlabajová. Jako důvody uvedly konzervativní a národovecké směřování hnutí a možné sbližování ANO a SPD.

 

Právě se děje

Další zprávy