Kamion riskantně předjížděl v zúžení na D1. Rozmyslel si to, bez škody ale nevyvázl

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 8. 2020 14:36
Riskantní manévr polského kamionu zaznamenal řidič v úterý na dálnici D1. Šofér nákladního auta se pustil do předjíždění jiného kamionu v zúženém pruhu. Nepodařilo se mu to a navíc přišel o zpětné zrcátko. Video na sociálníchí sítích zveřejnil Josef Kohoutek.
Řidič kamionu nebezpečně předjížděl v zúžení na D1 | Video: Facebook

"Mám respekt ke všem řidičům, hlavně k těm, kteří jezdí profesionálně. To, co vidíte, je demence jednoho netrpělivého polského řidiče. Nechápu co chtěl nahnat," nebral si servítky na Facebooku Kohoutek. Video viděly už statisíce lidí.

Na páteřní dálnici D1 je tradičně nejvíc omezení, mezi Prahou, Brnem a Ostravou pokračují opravy na 13 místech. Incidentů v dopravních uzavírkách na dálnicích přibývá, stát proto už v červnu avizoval, že posílí prevenci a bezpečnost jízdy v uzavírkách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Uzbekistán odmění občany za denní procházky, chce zlepšit jejich kondici

Uzbeky, kteří ujdou 10 000 kroků denně po celý rok, čeká odměna v podobě bezplatného používání státních tělocvičen a padesátiprocentní slevy na služby poskytované vládou. Slibuje to návrh prezidentského dekretu, o kterém informovala místní média. Nápad zaujal i agenturu Reuters.

Dokument si klade za cíl podporovat tělesnou zdatnost a zdravý životní styl, jenž pomáhá předcházet nemocem. Dekret počítá také se zavedením dne bez aut či budováním sportovišť pro cvičení pod širým nebem po celé této středoasijské zemi s 34 miliony obyvatel.

Vláda také doufá, že zlepšování kondice pomůže chránit populaci před nemocemi, jako je covid-19. Uzbekistán s 53 000 potvrzenými případy nákazy koronavirem a 444 úmrtími hlásí nižší čísla než mnoho jiných zemí. Země také dvakrát vyhlásila karanténní opatření, aby zabránila šíření nákazy.

Vyhláška načrtává program nazvaný "Překonejme pandemii sportem!" a zdůrazňuje propagaci chůze, běhu, jízdy na kole, malé kopané, badmintonu, volejbalu či městské formy basketbalu zvané streetball.

Další zprávy