reklama
 
 

K volbám a referendu. Lidé rozhodnou v obcích i o hazardu

20. 9. 2014 10:34
Nejčastějším tématem je zákaz hazardu, zejména hracích automatů. Rozhodovat o něm mají obyvatelé Prahy 8, Ústí nad Orlicí a Lovosic.

Praha - Společně s komunálními volbami se v Česku o druhém říjnovém víkendu uskuteční nejméně 11 místních referend v obcích nebo v městských částech. Nejčastějším tématem je zákaz hazardu, zejména hracích automatů.

Rozhodovat o něm mají obyvatelé Prahy 8, Ústí nad Orlicí a Lovosic, mohlo by být také v Ústí nad Labem a v Litvínově. Vyplývá to z informací od radnic a z ministerstva vnitra.

Proti loňskému roku bude letos počet místních referend vyšší. Loni jich bylo 32, letos přinejmenším 36. V listopadu a v prosinci se bude o zákazu hazardu rozhodovat ještě v Praze 1 a v Olomouci.

V Praze 3 se bude v říjnovém referendu řešit, zda lokalita Parukářka bude využita nouze jako park nebo pro venkovní sporty. Obyvatelé Prahy-Klánovic určí, zda se propojí místní komunikace novými stavbami na území Horních Počernic.

Bude se těžit kaolinum?

Lidé v Jenišově na Karlovarsku budou rozhodovat o těžbě kaolinu na území obce, v Mikulově o přeměně budovy bývalé hasičské zbrojnice na tržnici a obci Černá Hora o vystoupení tohoto městyse z blanenského Svazku vodovodů a kanalizací měst a obcí. V samotném Blansku by se lidé měli vyjádřit, jak má radnice naložit s místním zchátralým Hotelem Dukla.

V Bystřici pod Pernštejnem na Žďársku hlasováním rozhodnou o tom, zda v obci bude závod na výrobu jaderného paliva, likvidaci radioaktivních odpadů a slévárna radioaktivních slitin. Ve Vranově u Brna mají schvalovat návrh územního plánu, který by povolil výstavbu satelitního městečka v lokalitě u místního rybníka.

O vyhlášení místního referenda musí být obyvatelé obeznámeni 15 dnů před jeho konáním. Plebiscity, které by se konaly souběžně s komunálními volbami, je tak třeba vyhlásit do příštího čtvrtka, tedy 25. září.

autor: ČTK | 20. 9. 2014 10:34

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama