Jaromír Soukup zakládá hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bojovat proti oligarchům

Domácí Domácí
16. 1. 2019 20:40
Podnikatel Jaromír Soukup zakládá novou politickou stranu List Jaromíra Soukupa. Majitel společnosti Empresa Media, která vlastní také TV Barrandov, to oznámil ve středu večer v pořadu Moje zprávy. Je možné, že tak skončí jako moderátor většiny pořadů, jež na TV Barrandov uvádí.
Jaromír Soukup oznámil založení hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bojovat proti korupci a oligarchům | Video: TV Barrandov

"Už více než rok mluvím s politiky o tom co mě, ale především vás trápí. Byl jsem první, kdo u nás v republice otevřel téma oligarchů. Upozornil jsem na špinavé praktiky soudců. Byl jsem to já, kdo jako první řekl premiérovi, že je třeba zdaňovat nadnárodní koncerny. Byl jsem to já, kdo jako první upozornil na krutý rozpor mezi tím, co politici říkají a co dělají," vyjmenoval svá údajná prvenství Jaromír Soukup ve svém pořadu.

"Právě proto jsem se rozhodl, že aktivně vstoupím do dění. Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa," oznámil vlastník TV Barrandov. Dále uvedl, že se chce zaměřit na boj proti oligarchům a chce prosadit trestní odpovědnost politiků. "Nenechte mě v té snaze samotného, buďme vlastenci a braňme české národní zájmy," vyzval své diváky. 

Je tedy možné, že Soukup již nebude moderovat většinu pořadů, jež na TV Barrandov uvádí (ke konci minulého roku jich bylo jedenáct). Ve středečním pořadu to ale konkrétně neoznámil. 

Na "zásadní oznámení" již dříve upozornil Soukupem vlastněný server Týden.cz. "Je pravda, že již před časem jsem udělal spolu se svými nejbližšími spolupracovníky jedno závažné životní rozhodnutí. Bude mít vliv na vše: i na mé pořady v TV Barrandov. Možná se budete divit," citoval ve středu Soukupa.

Jaromír Soukup vlastní mediální agenturu Médea nebo vydavatelství Empresa Media, vydávající časopisy Týden či Instinkt. TV Barrandov koupil od společností Moravia Steel podnikatele Tomáše Chrenka začátkem roku 2013. V letech 2015 a 2016 získala 30% podíl v Médee a 49% podíl v Empresa Media čínská společnost CEFC.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy