reklama
 
 

Firmy chtěly nelegálně vyvézt chladničky, musí platit pokutu

10. 3. 2015 10:27
Global Metals Trading s.r.o musí zaplatit 100 000 korun, D + P Rekont pak 50 000 korun.

Plzeň - Inspektoři České inspekce životního prostředí v Plzni (ČIŽP) uložili pražské firmě Global Metals Trading s.r.o. pokutu 100 000 korun za to, že se snažila nelegálně vyvézt kompresory z chladniček.

Pokutu 50 000 korun musí zaplatit také společnost D + P Rekont ze Strašic na Rokycansku, která staré chladničky zpracovává, protože kompresory nezabezpečila před únikem oleje.

Kontejner k vývozu byl plný kompresorů

Pracovníci středočeského celního úřadu kontrolovali na překladišti v Mělníku kontejner určený k vývozu do Pákistánu.

Při jeho otevření zjistili, že je zaplněn 25 tunami kompresorů z chladniček, tedy jiným materiálem, než bylo deklarováno. Z kompresorů unikal olej.

"Celníci kontaktovali naše inspektory v Plzni s tím, že se jedná o možnou nelegální přeshraniční přepravu odpadů. Podle předložených dokladů byl tento odpad deklarován jako směsné kovy," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Ředitel: bylo to omylem

Kompresory pocházely ze zařízení na zpracování chladniček společnosti D+P Rekont ve Strašicích.

"Deklarant, firma Global Metals Trading, tvrdila, že byly naloženy omylem a celou zásilku vrátila zpět do Strašic. To tvrdila při kontrole i společnost D+P Rekont. Prý nebylo úmyslem vyvážet nezpracované kompresory," doplnil Geuss.

"Případ skončil dvěma pravomocnými pokutami," uvedla mluvčí Radka Burketová. Podle ní už byla firma D+P Rekont jednou pokutována kvůli kompresorům z chladniček vyváženými do Pákistánu.

Tehdy ovšem byla tato společnost vývozcem, zásilku zachytili celníci na překladišti v Hamburku.

autor: ČTK | 10. 3. 2015 10:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama