Firmy chtěly nelegálně vyvézt chladničky, musí platit pokutu

ČTK ČTK
10. 3. 2015 10:27
Global Metals Trading s.r.o musí zaplatit 100 000 korun, D + P Rekont pak 50 000 korun.
export - ilustrační foto
export - ilustrační foto | Foto: Reuters

Plzeň - Inspektoři České inspekce životního prostředí v Plzni (ČIŽP) uložili pražské firmě Global Metals Trading s.r.o. pokutu 100 000 korun za to, že se snažila nelegálně vyvézt kompresory z chladniček.

Pokutu 50 000 korun musí zaplatit také společnost D + P Rekont ze Strašic na Rokycansku, která staré chladničky zpracovává, protože kompresory nezabezpečila před únikem oleje.

Kontejner k vývozu byl plný kompresorů

Pracovníci středočeského celního úřadu kontrolovali na překladišti v Mělníku kontejner určený k vývozu do Pákistánu.

Při jeho otevření zjistili, že je zaplněn 25 tunami kompresorů z chladniček, tedy jiným materiálem, než bylo deklarováno. Z kompresorů unikal olej.

"Celníci kontaktovali naše inspektory v Plzni s tím, že se jedná o možnou nelegální přeshraniční přepravu odpadů. Podle předložených dokladů byl tento odpad deklarován jako směsné kovy," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Ředitel: bylo to omylem

Kompresory pocházely ze zařízení na zpracování chladniček společnosti D+P Rekont ve Strašicích.

"Deklarant, firma Global Metals Trading, tvrdila, že byly naloženy omylem a celou zásilku vrátila zpět do Strašic. To tvrdila při kontrole i společnost D+P Rekont. Prý nebylo úmyslem vyvážet nezpracované kompresory," doplnil Geuss.

"Případ skončil dvěma pravomocnými pokutami," uvedla mluvčí Radka Burketová. Podle ní už byla firma D+P Rekont jednou pokutována kvůli kompresorům z chladniček vyváženými do Pákistánu.

Tehdy ovšem byla tato společnost vývozcem, zásilku zachytili celníci na překladišti v Hamburku.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy