Foto: Neučí podle Zemana. Tady dítě s postižením nepoznáte

Foto: Neučí podle Zemana. Tady dítě s postižením nepoznáte
Základní škola v Chrášťanech, hned za západní hranicí Prahy.
Téměř celý pedagogický tým, tři učitelky a dvě asistentky na třetinový pracovní úvazek.
Přátelské prostředí s individuálním přístupem ke každému dítěti. Obrazem prezidenta tu děti nestraší.
Ředitelka Jana Báčová tu začínala před devíti lety se sedmi prvňáky. Druhý rok už přijala první dítě se speciálními potřebami.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 1. 2015 5:30
Podívejte se, jak podle pana prezidenta nemá vypadat vzdělávání dětí. V Základní škole v Chrášťanech si naštěstí nemyslí, že děti s postižením patří do ústavů.

Prezident Miloš Zeman minulý týden vyvolal velkou debatu, když se postavil proti společnému vzdělávání  žáků s handicapem s těmi bez něj. Naplňování zákona, který umožňuje každému dítěti vybrat si svobodně základní školu, v Česku zdaleka není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo zdát.

Hledat způsoby, jak to nejde, je totiž vždy jednodušší, než jak to jde. Učit jen motivované, zdravé a inteligentní děti by chtěl každý.

Přesto jsou školy, které ideu zákona naplňují. Nenápadná malotřídka na okraji Prahy v Chrášťanech je jednou z nich.

Facebook autora

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy