Hrad čekají v souvislosti se Schwarzenbergovým pohřbem uzavírky

ČTK ČTK
6. 12. 2023 11:53
Hrad čekají v souvislosti se Schwarzenbergovým pohřbem uzavírky

V sobotu bude kvůli pohřbu bývalého ministra zahraničí, poslance a senátora Karla Schwarzenberga od rána uzavřeno první nádvoří Hradu, velká část druhého nádvoří a část třetího. Budou i další časově omezené uzavírky. Hrad doporučuje v sobotu návštěvu areálu z důvodu rozsáhlosti akce pouze v brzkých dopoledních hodinách. Uvedl to na webu.

Schwarzenberg, příslušník jedné z nejstarších šlechtických rodin v Evropě, zemřel v neděli 12. listopadu ve Vídni. Bylo mu 85 let. Poslední rozloučení začne v katedrále svatého Víta na Pražském hradě v sobotu 9. prosince v poledne. Právě katedrála bude pro veřejnost z provozních a liturgických důvodů uzavřena už v pátek, stejně tak v sobotu, včetně vyhlídkové věže.

Katedrála bude v sobotu přístupná jen pro držitele pozvánky od Schwarzenbergovy rodiny, přenos bude dostupný na velkoplošné obrazovce. Do Prahy se na poslední rozloučení sjedou stovky smutečních hostů z Česka i řady zemí světa včetně členů předních evropských rodů. Dorazí také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

 

Právě se děje

Další zprávy