Policie stíhá pět hooligans, házeli kameny a lahve na zastánce migrace

Domácí ČTK Domácí, ČTK
13. 5. 2016 12:55
Policie obvinila pětici hooligans za výtržnictví při demonstraci v Thunovské ulici. Skupina mladých mužů tam v únoru zaútočila na zastánce migrace a házela po nich kameny a lahve. Další 20 výtržníků policie podezřívá z přestupku proti občanskému soužití, za který jim hrozí pokuta až tři tisíce korun. Podle Chovance udělali policisté na místě maximum, když oddělili oba tábory od sebe a agresory zatlačili pryč.
Maskovaní útočníci na demonstraci na Malé Straně.
Maskovaní útočníci na demonstraci na Malé Straně. | Foto: ČTK

Praha - Pražská policie stíhá za výtržnictví pětici mužů kvůli incidentu v Thunovské ulici v únoru 2016. Muži tehdy házeli kameny i lahve na účastníky nahlášené demonstrace zastánců migrace. "Obvinění muži ve věku od 18 do 28 let jsou stíháni na svobodě," informoval na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policistům se z celé skupiny útočníků podařilo identifikovat celkem 25 lidí. Zbývajících 20 mladíků je podezřelých z přestupku proti občanskému soužití. "Svým hrubým a aktivním jednáním se snažili vyvolat fyzický konflikt s účastníky ohlášené demonstrace," vysvětlil Daněk.

Při migračních demonstracích zasahovalo první únorovou sobotu v hlavním městě 1000 policistů, demonstrantů bylo v součtu desetkrát více. Právě za zásah v Thunovské sklidili policisté kritiku, do názorového střetu se kvůli němu dostali také ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Podle Chovance udělali policisté na místě maximum, když oddělili oba tábory od sebe a agresory zatlačili pryč. Pelikán zásah označil za selhání - policie podle něj nenaplnila svou roli, protože se jí nepodařilo udržet veřejný pořádek.

Videonahrávka incidentu, která se šířila po sociálních sítích, naznačovala, že střet v Thunovské vyprovokovala policie. Chovanec to odmítl, za videem podle něj stály proruské weby, jejichž cílem bylo policii znevěrohodnit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy