reklama
 
 

Policie stíhá pět hooligans, házeli kameny a lahve na zastánce migrace

13. 5. 2016 12:55
Policie obvinila pětici hooligans za výtržnictví při demonstraci v Thunovské ulici. Skupina mladých mužů tam v únoru zaútočila na zastánce migrace a házela po nich kameny a lahve. Další 20 výtržníků policie podezřívá z přestupku proti občanskému soužití, za který jim hrozí pokuta až tři tisíce korun. Podle Chovance udělali policisté na místě maximum, když oddělili oba tábory od sebe a agresory zatlačili pryč.

Praha - Pražská policie stíhá za výtržnictví pětici mužů kvůli incidentu v Thunovské ulici v únoru 2016. Muži tehdy házeli kameny i lahve na účastníky nahlášené demonstrace zastánců migrace. "Obvinění muži ve věku od 18 do 28 let jsou stíháni na svobodě," informoval na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policistům se z celé skupiny útočníků podařilo identifikovat celkem 25 lidí. Zbývajících 20 mladíků je podezřelých z přestupku proti občanskému soužití. "Svým hrubým a aktivním jednáním se snažili vyvolat fyzický konflikt s účastníky ohlášené demonstrace," vysvětlil Daněk.

Při migračních demonstracích zasahovalo první únorovou sobotu v hlavním městě 1000 policistů, demonstrantů bylo v součtu desetkrát více. Právě za zásah v Thunovské sklidili policisté kritiku, do názorového střetu se kvůli němu dostali také ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Podle Chovance udělali policisté na místě maximum, když oddělili oba tábory od sebe a agresory zatlačili pryč. Pelikán zásah označil za selhání - policie podle něj nenaplnila svou roli, protože se jí nepodařilo udržet veřejný pořádek.

Videonahrávka incidentu, která se šířila po sociálních sítích, naznačovala, že střet v Thunovské vyprovokovala policie. Chovanec to odmítl, za videem podle něj stály proruské weby, jejichž cílem bylo policii znevěrohodnit.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 5. 2016 12:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama