reklama
 
 

Hasiči dostali pod kontrolu nebezpečný požár u Plzně, hlídkovali tam celou noc

23. 4. 2019 8:33
Dron s termokamerou natočil požár Chotíkovského lesa | Video: HZS Plzeňského kraje |  06:59
Hasiči celou noc kontrolovali místo požáru na severním okraji Plzně, kde od pondělního odpoledne hořel Chotíkovský les za sídlištěm Lochotín. Oheň v pondělí zasáhl plochu asi šesti hektarů, dostal se i do korun stromů. Hasiči ho po několika hodinách dostali pod kontrolu. K hašení využili i vrtulník, který do večerních hodin dvacetkrát vyprázdnil na požářiště osmisetlitrový vak s vodou. Podle předběžných informací způsobil oheň škodu asi 900 tisíc korun, informoval dnes mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

"Prostřídají se jednotky a bude se řešit další postup. Občas se požár lokálně objevuje na různých místech, nicméně je lokalizován," shrnul Poncar. Další nové informace zatím nejsou k dispozici.

S ohněm bojovaly v pondělí desítky hasičů ze 16 jednotek, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Jejich práci komplikovalo i velké množství přihlížejících, kteří se pohybovali po cyklostezkách a pěších trasách v oblíbeném lese pod vrchem Krkavec.

Do akce nasadili hasiči dron městské organizace Správy informačních technologií města Plzně, který pořizoval záběry požáru termokamerou. Sloupec dýmu byl vidět zdálky ze všech stran Plzně. V České republice platí výstraha meteorologů před požáry kvůli suchému a teplému počasí.

Video: Dron s termokamerou natočil požár Chotíkovského lesa

Dron s termokamerou natočil požár Chotíkovského lesa | Video: HZS Plzeňského kraje |  06:59

autor: ČTK | 23. 4. 2019 8:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama