Haná ráno potemněla, v Chropyni hořela továrna na plasty

Haná ráno potemněla, v Chropyni hořela továrna na plasty
Čtyřpodlažní budova je kompletně v plamenech. Během noci se propadla střecha a stropy a bortí se i obvodové zdi. Kvůli silnému větru se oheň rozšířil i na okolní objekty a hasiči tak vyhlásili nejvyšší možný stupeň požárního poplachu.
Hořet začalo ve firmě Remiva, v areálu továrny Fatra. ,,Ve Fatře před třemi lety zrušili hasičskou jednotku, a pak to tak vypadá," procedí jeden z přihlížejících. ,,Já jsem tu pracovala 26 let a všechno bylo v pořádku, Fatra ale nechtěla hasiče platit," propadá Miroslava Polková z Chropyně v nářek při pohledu na hořící továrnu.
Foto: HZS Zlínského kraje
Karel Toman
8. 4. 2011 11:02

Chropyně - Požár v areálu podniku Fatra v Chropyni na Kroměřížsku hasilo od jedné hodiny ráno 30 hasičských sborů ze tří krajů.

Nedařilo se jim však dostat jej pod kontrolu, povolali proto na pomoc i policejní vrtulník, který jim pomáhal hasit.

Oheň se rozhořel v budově společnosti Remiva, která se zabývá recyklací plastů. I přes hustý černý dým nemusel být zatím nikdo evakuován, vítr totiž žene kouř do polí.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy