Haná ráno potemněla, v Chropyni hořela továrna na plasty

Haná ráno potemněla, v Chropyni hořela továrna na plasty
Čtyřpodlažní budova je kompletně v plamenech. Během noci se propadla střecha a stropy a bortí se i obvodové zdi. Kvůli silnému větru se oheň rozšířil i na okolní objekty a hasiči tak vyhlásili nejvyšší možný stupeň požárního poplachu.
Hořet začalo ve firmě Remiva, v areálu továrny Fatra. ,,Ve Fatře před třemi lety zrušili hasičskou jednotku, a pak to tak vypadá," procedí jeden z přihlížejících. ,,Já jsem tu pracovala 26 let a všechno bylo v pořádku, Fatra ale nechtěla hasiče platit," propadá Miroslava Polková z Chropyně v nářek při pohledu na hořící továrnu.
Foto: HZS Zlínského kraje
Karel Toman
8. 4. 2011 11:02

Chropyně - Požár v areálu podniku Fatra v Chropyni na Kroměřížsku hasilo od jedné hodiny ráno 30 hasičských sborů ze tří krajů.

Nedařilo se jim však dostat jej pod kontrolu, povolali proto na pomoc i policejní vrtulník, který jim pomáhal hasit.

Oheň se rozhořel v budově společnosti Remiva, která se zabývá recyklací plastů. I přes hustý černý dým nemusel být zatím nikdo evakuován, vítr totiž žene kouř do polí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy