Greenpeace udělali ze zahrady Úřadu vlády hřbitov. Přibudou další kříže?

Greenpeace udělali ze zahrady Úřadu vlády hřbitov. Přibudou další kříže?
Lidé z Greenpeace se obávají, že současná vláda směřuje k tomu, že zbouraných obcí ještě přibude. Kvůli tomu vlezli dnes na zahradu Strakovy akademie v době, kdy uvnitř zasedala vláda.
Ministr průmyslu Kocourek předložil vládě Zprávu o aktualizaci státní energetické koncepce, která velmi nenápadně připravuje možnost prolomit těžební limity. A premiér Petr Nečas jej nepřímo podpořil.
Sídlo Úřadu vlády znají aktivisté Greenpeace poměrně důvěrně. Vloni dvakrát vylezli na jeho střechu. Dnes se k němu vydala početná skupinka zezadu, od řeky. Vypadali jako školní výlet.
U plotu Strakovy akademie ale začal frmol. Z baťůžků na zádech vytáhli žluté bundy...
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
6. 4. 2011 13:30

Praha - Aktivisté Greenpeace ve středu dopoledne překonali plot Strakovy akademie, v níž právě zasedal kabinet.

Na zahradě sídla vlády na protest proti možnému prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách vztyčili několik desítek křížů, které měly symbolizovat hřbitov obcí zaniklých kvůli těžbě uhlí.

Čtěte více: Aktivisté vnikli do vládní zahrady a vztyčili zde kříže

 

Právě se děje

před 27 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ÚOHS posuzuje prodej elektrárny Počerady podnikateli Tykačovi

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje nákup hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Firmy o transakci informovaly minulý týden.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít na území České republiky zejména v oblasti těžby, zpracování a dodávek hnědého energetického uhlí, oblasti výroby a velkoobchodních dodávek elektrické energie, oblasti dodávek vedlejších energetických produktů a oblasti poskytování podpůrných služeb elektrizační soustavy. Rozhodnutí dosud nebylo vydáno," uvedl úřad.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy