Fotogalerie: Brdy lidem a přírodě. Nové CHKO je na světě, zatím bez turistických tras, zato s bunkry

Fotogalerie: Brdy lidem a přírodě. Nové CHKO je na světě, zatím bez turistických tras, zato s bunkry
Bývalý vojenský prostor v Brdech se po devadesáti letech otevírá veřejnosti.
Slavnostního předání z rukou armády do rukou přírody a veřejnosti se účastnili ministr obrany Martin Stropnický a ministr životního prostředí Richard Brabec.
Společně s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem odšroubovali na administrativní budově v Jincích ceduli s označením újezdního úřadu.
Společně za otevřenější zítřky pro Brdy.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 1. 2016 21:00
Nové CHKO Brdy se otevírá lidem, zatím bez turistického značení, mobilního signálu, ale zato s patinou nedotknuté přírody v symbióze se symboly devadesátileté armádní minulosti.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy