Fotoblog: Čekání na Kajínka. Tak se žije v kempu u věznice, kde novináři vyhlížejí Zemanovu milost

Pojďte si zakempovat vstupem do galerie.
Kemp Rýnovice.
Novináři čekají před branou věznice na propuštění dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.
Tomu slíbil udělit milost prezident Miloš Zeman, aniž by si od věznice v Rýnovicích, kde si Kajínek odpykává doživotní trest vězení, vyžádal informace o jeho chování. Nebo se zeptal vězeňských psychologů, zda jeho propuštění nepovažují za rizikové.
Připravenou milost se sedmiletou podmínkou slíbil podepsat po svém návratu z Číny, kam odletěl během vládní krize, když odmítal odvolat Andreje Babiše.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
22. 5. 2017 20:44
Prezident Miloš Zeman se poté, co mával holí na premiéra republiky Bohuslava Sobotku a odmítal přijmout odvolání Andreje Babiše, rozhodl, že uzrál čas na propuštění dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka z vězení. Po svém návratu z Číny slíbil už připravenou milost podepsat. Je to už téměř týden, co se prezident vrátil a stále nic. A tak se prostor před Kajínkovou věznicí pozvolna změnil v kemp, kde někteří novináři čekají už pět dní, než se Miloš Zeman rozhodne podepsat.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy