Fotky: Začaly tropy. Zaručené tipy, jak v Praze přežít 35 °C

Fotky: Začaly tropy. Zaručené tipy, jak v Praze přežít 35 °C
Začíná série tropických veder. Teploty se dnes v Praze přehouply přes 30 °C a v následujících sedmi dnech se budou pohybovat kolem 35 °C . Lidé by měli v horkých dnech myslet na doplňování tekutin.
Mnoho lidí míří v teplých dnech k řece.
Na nábřeží Vltavy je rušno.
Náplavka na pravém břehu Vltavy je v posledních letech oblíbeným místem setkávání.
Foto: Adéla Skoupá
Adéla Skoupá
1. 7. 2015 19:54
První prázdninový den byl pouze začátkem. Vysoké teploty by v Česku měly panovat i celý následující týden.

Praha- Česko ve středu zažilo první ze série tropických dnů. Na mnoha místech se první prázdninový den přehoupla teplota přes 30 °C. Pražská technická správa komunikací vyslala kvůli vysokým teplotám do ulic hlavního města kropicí vozy. Kropit se bude i ve čtvrtek.

Také následujících sedm dnů se budou denní teploty pohybovat kolem 35 °C. Poté bude následovat ochlazení a bouřky.

Meteorologové v příštích dnech varují před silným UV zářením. "Až do začátku příštího týdne očekáváme celkové množství ozonu zhruba deset až 15 procent pod dlouhodobým průměrem, což je už silně podnormální stav," upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Lidé by proto neměli zapomínat na ochranu před sluncem – na krémy s vysokým ochranným faktorem, pokrývku hlavy a sluneční brýle s UV filtrem. Hlavně kolem poledne by na slunce neměli vycházet vůbec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Prezident Miloš Zeman jmenoval Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Ten je tak po víc než roce kompletní

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu  Soud je tak kompletní po více než roce, jednoho soudce postrádal od rezignace Jana Musila ze zdravotních důvodů k loňskému 31. lednu. Senát vyslovil souhlas se jmenováním experta na ústavní právo Šámala koncem ledna.

Po dnešním přesunu Šámala mezi ústavní soudce povede Nejvyšší soud do jmenování nového předsedy jeho místopředseda Roman Fiala, sdělil mluvčí soudu Petr Tomíček. Hrad zatím neupřesnil, kdy Zeman nového předsedu vybere. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy