Foto: Nemocnice na kraji města pro zvířata. Je největší v Česku, přitom má ale nejhorší vybavení

Podívejte se do útrob největší záchranné stanice pro divoká zvířata v Česku.
Vypadá to trochu jako staveniště, ale nenechte se zmýlit. Právě vcházíme do největší záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Česku.
"Loni jsme tu ošetřili čtyři tisíce zvířat," říká energická ředitelka stanice Zuzana Pokorná: "A to máme nejhorší vybavení ze všech stanic v Česku."
Sedíme v hlavní kanceláři, na stole leží kočka, v rohu pochrupují ježci. "Tady by neměla být žádná zvířata," říká omluvně Pokorná, "ale nemáme je kam dávat."
Hned uvidíme proč. Vedlejší "jipka" zdejšího zvířecího špitálu (tři nejbližší stavební buňky) je už prakticky plná.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 1. 2018 18:13
Na kraji Prahy, v kopci směrem k Prokopskému údolí, stojí zvláštní nemocnice. Nemá žádné velké budovy, a není dokonce ani pro lidi, nýbrž pro lišky a další divoká zvířata. "Loni jsme tu měli přes čtyři tisíce zvířat," vypočítává Zuzana Pokorná, ředitelka největší záchranné stanice pro volně žijící zvěř v Česku. Její zaměstnanci i pacienti si ale přitom musí vystačit, jak sděluje Pokorná, s nejhorším vybavením ze všech českých stanic. Nemají žádnou budovu a už víc jak pět let operují v "provizorních" stavebních buňkách. To se ale má změnit.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 10 minutami

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy