Foto: Nemocnice na kraji města pro zvířata. Je největší v Česku, přitom má ale nejhorší vybavení

Podívejte se do útrob největší záchranné stanice pro divoká zvířata v Česku.
Vypadá to trochu jako staveniště, ale nenechte se zmýlit. Právě vcházíme do největší záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Česku.
"Loni jsme tu ošetřili čtyři tisíce zvířat," říká energická ředitelka stanice Zuzana Pokorná: "A to máme nejhorší vybavení ze všech stanic v Česku."
Sedíme v hlavní kanceláři, na stole leží kočka, v rohu pochrupují ježci. "Tady by neměla být žádná zvířata," říká omluvně Pokorná, "ale nemáme je kam dávat."
Hned uvidíme proč. Vedlejší "jipka" zdejšího zvířecího špitálu (tři nejbližší stavební buňky) je už prakticky plná.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 1. 2018 18:13
Na kraji Prahy, v kopci směrem k Prokopskému údolí, stojí zvláštní nemocnice. Nemá žádné velké budovy, a není dokonce ani pro lidi, nýbrž pro lišky a další divoká zvířata. "Loni jsme tu měli přes čtyři tisíce zvířat," vypočítává Zuzana Pokorná, ředitelka největší záchranné stanice pro volně žijící zvěř v Česku. Její zaměstnanci i pacienti si ale přitom musí vystačit, jak sděluje Pokorná, s nejhorším vybavením ze všech českých stanic. Nemají žádnou budovu a už víc jak pět let operují v "provizorních" stavebních buňkách. To se ale má změnit.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy