Foto: Roman Smetana ve vězení

Foto: Roman Smetana ve vězení
Mezi nimi Roman Smetana. Ten kreslil politikům tykadla a vyhýbal se trestu. Takže co s ním v Česku?
Do basy uprostřed lesů! Bývala tu vojenská základna, která měla chránit jadernou elektrárnu před útokem z nebe. Teď chrání českou demokracii před Smetanovými fixy.
Vít Klusák (vlevo) a Filip Remunda o tom natáčejí dokument. ,,Nevíš, kde se to zaostřuje?"
,,Je tam! Vidím ho! On je fakt za mřížemi. To je snad český sen."
Foto: Tomáš Netočný
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
13. 11. 2012 7:08

Rapotice - Začalo to počmáranými plakáty občanského demokrata Ivana Langera na autobusech v Olomouci a skončilo vězením v Rapoticích nedaleko Brna.

Odsouzený řidič dopravního podniku Roman Smetana bude hlavní postavou nového filmu dokumentaristů Víta Klusáka a Filipa Remundy - "Svobodu pro Smetanu".

Film je před dokončením a pro poslední záběry si autoři slavného Českého snu přijeli rovnou za mříže.

V pondělí policie oznámila, že řidiče podruhé obvinila kvůli tomu, že odmítl nastoupit do vězení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy