"Tohle je poslední hřiště," bouří se místní proti plánům na další domy místo trávníku

Na pražském sídlišti Prosek s jediným fotbalovým hřištěm, kde vyrostl i Tomáš Rosický, mají vyrůst vysoké obytné domy. Místní jsou ale proti.
Sídliště Prosek v Praze je jedna z nejhustěji zalidněných městských částí a potýká se s nedostatkem zeleně, ale také s dopravními problémy.
Hustota obyvatel zde přesahuje 10 tisíc lidí na kilometr čtvereční.
Fotbalových hřišť tu je ale pomálu, konkrétně jediné funkční. A právě tato travnatá plocha vpravo by měla podle plánů SK Prosek, vlastníka pozemku, posloužit jako základ vysokým obytným domům.
"Ramenem, nechci vidět žádný ruce," komandují trenéři své svěřence, kteří při jednom z cvičení s chutí naráží do nafouklých míčů na vedlejším umělém hřišti. I to by se zrušilo a přeměnilo na jiná sportoviště.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
2. 12. 2019 17:00
Na zalidněném pražském sídlišti Prosek mají vyrůst nové obytné domy. A to na jediném fotbalovém hřišti, na kterém fotbalově vyrostl mimo jiné i Tomáš Rosický. Místní se proti záměru klubu, který takto shání peníze na novou halu, bouří a podepisují petici. Ta už má skoro tisíc jmen a jejím cílem je přimět magistrát, stejně jako městské části, k akci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Německý prezident udělí záslužný řád českému spisovateli Jaroslavu Rudišovi

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ocení Záslužným řádem Spolkové republiky Německo 16 lidí za jejich kulturní činnost, mezi vyznamenanými bude i český spisovatel Jaroslav Rudiš. Oznámila to kancelář hlavy německého státu. Řády předá Steinmeier 1. října u příležitosti Dne německé jednoty, který země slaví 3. října.

Úřad německého prezidenta sdělil, že řády prezident udělí se zvláštním pohledem na kulturní život v Německu. "Šest žen a deset mužů se mimořádným způsobem zasadilo za umění a kulturní život, který byl koronavirovými omezeními obzvláště zasažen," uvedla Steinmeierova kancelář.

Rudiše, který dlouhodobě žije v Berlíně, označil Steinmeier za jednoho z nejangažovanějších stavitelů mostů mezi Německem a Českem. "Jaroslav Rudiš se jako společenskopoliticky angažovaný Evropan i v německém tisku opakovaně hlásí o slovo a svou prací ukazuje, že hranice lze překonat a že kultura to zvládne i pandemických časech," uvedla prezidentova kancelář.

Rudiš se proslavil romány jako Grandhotel nebo Konec punku v Helsinkách či komiksovou trilogií Alois Nebel. Román Winterbergova poslední cesta, který vyšel v roce 2019, napsal již německy. V němčině napsal i grafický román Nachtgestalten (Noční chodci), na kterém spolupracoval s rakouským ilustrátorem Nicolasem Mahlerem.

Další zprávy