"Tohle je poslední hřiště," bouří se místní proti plánům na další domy místo trávníku

Na pražském sídlišti Prosek s jediným fotbalovým hřištěm, kde vyrostl i Tomáš Rosický, mají vyrůst vysoké obytné domy. Místní jsou ale proti.
Sídliště Prosek v Praze je jedna z nejhustěji zalidněných městských částí a potýká se s nedostatkem zeleně, ale také s dopravními problémy.
Hustota obyvatel zde přesahuje 10 tisíc lidí na kilometr čtvereční.
Fotbalových hřišť tu je ale pomálu, konkrétně jediné funkční. A právě tato travnatá plocha vpravo by měla podle plánů SK Prosek, vlastníka pozemku, posloužit jako základ vysokým obytným domům.
"Ramenem, nechci vidět žádný ruce," komandují trenéři své svěřence, kteří při jednom z cvičení s chutí naráží do nafouklých míčů na vedlejším umělém hřišti. I to by se zrušilo a přeměnilo na jiná sportoviště.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
2. 12. 2019 17:00
Na zalidněném pražském sídlišti Prosek mají vyrůst nové obytné domy. A to na jediném fotbalovém hřišti, na kterém fotbalově vyrostl mimo jiné i Tomáš Rosický. Místní se proti záměru klubu, který takto shání peníze na novou halu, bouří a podepisují petici. Ta už má skoro tisíc jmen a jejím cílem je přimět magistrát, stejně jako městské části, k akci.
 

Právě se děje

Další zprávy