"Tohle je poslední hřiště," bouří se místní proti plánům na další domy místo trávníku

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
2. 12. 2019 17:00
Na zalidněném pražském sídlišti Prosek mají vyrůst nové obytné domy. A to na jediném fotbalovém hřišti, na kterém fotbalově vyrostl mimo jiné i Tomáš Rosický. Místní se proti záměru klubu, který takto shání peníze na novou halu, bouří a podepisují petici. Ta už má skoro tisíc jmen a jejím cílem je přimět magistrát, stejně jako městské části, k akci.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Italská policie provedla razie kvůli pádu janovského mostu

V rámci vyšetřování okolností tragického pádu mostu v Janově provedla nyní italská policie razie v sídle provozovatele dálniční sítě Autostrade per l'Italia (ASPI) a její dceřiné firmy SPEA, která dohlíží na bezpečnost staveb. Dnes o tom informovala agentura APA. Při neštěstí loni přišlo o život 43 lidí, dosavadní vyšetřování ukazuje na závažná bezpečnostní pochybení. Vlastníkovi obou společností, holdingu Atlantia, v důsledku hrozí, že přijde o koncesi na provoz dálnic.

Dálniční Morandiho most v Janově se loni v srpnu zřítil v délce 100 metrů. Tragédie vyvolala obavy o bezpečnost mostů v italské dálniční síti. Uvedené firmy čelí podezření, že falšovaly dokumenty o bezpečnostních kontrolách na mostech před neštěstím i po něm. Podle zjištění italského tisku byly už od roku 2014 obeznámeny s rizikem zřícení stavby. Tři zástupci firmy proto skončili ve vazbě, desítky dalších manažerů úřady vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy