Foto: Povodně v roce 2002 v povodí Ohře a Labe

Foto: Povodně v roce 2002 v povodí Ohře a Labe
Zatopené ulice Terezína při srpnové povodni v roce 2002.
Bohušovice nad Ohří při povodních v roce 2002.
Bohušovice nad Ohří zaplavené zpětným vzdutím Labe (15. 8. 2002).
Situace v Dubí na Teplicku poté, co opadla velká voda po povodních v roce 2002.
Foto: ČTK

V roce 2002 postihly povodně také povodí řek Ohře a Labe. Na majetku soukromých osob, firem a státních institucí tehdy povodně napáchaly největší škody za posledních dvacet let. Pokud sečteme škody, které vznikly v městech, jako jsou například Teplice, Ústí nad Labem, Louny, Litoměřice, Děčín, Rakovník, Česká Lípa a Mělník, tak můžeme dojít k sumě odpovídající zhruba dvěma miliardám korun. Mimořádná povodňová situace panovala na dolním toku Ohře v okolí Litoměřic, Lovosic a Terezína, kde došlo k zatopení rozsáhlého území, a kromě způsobení velkého množství materiálních škod povodeň donutila k evakuaci nemalý počet místního obyvatelstva. Další informace popisující povodňovou situaci z roku 2002 v povodích uvedených řek můžete naleznout ZDE či ZDE.

Podívejte se na fotografie, které tehdejší povodně z roku 2002 dokumentují.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy