Foto: Vlajka EU na Hradě, červené trenky i holí na premiéra. To bylo prvních pět let se Zemanem

Foto: Vlajka EU na Hradě, červené trenky i holí na premiéra. To bylo prvních pět let se Zemanem
Ve dnech 25. a 26. 1. 2013 se konalo druhé kolo prezidentské volby. Miloš Zeman zvítězil, když získal 2 717 405 hlasů, tedy 54,8 procenta.
Takto vypadal ceremoniál u příležitosti uvedení Miloše Zemana do funkce prezidenta ČR. (8. 3. 2013)
Příznivci politické strany Strana práv občanů - Zemanovci v době, kdy Miloš Zeman  složil ve Vladislavském sále Pražského hradu slavnostní slib v roli prezidenta ČR.
Miloš Zeman nechal jako první český prezident vyvěsit na Pražském hradě vlajku EU. (3. 4. 2013)
Foto: ČTK
Markéta Kubicová, Obrazová sekce
30. 1. 2018 20:00
Miloš Zeman v sobotu obhájil svůj mandát a bude na dalších pět let prezidentem České republiky. Vybrali jsme fotografie, které zobrazují některé klíčové momenty z jeho prvního funkčního období.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy