Foto: "Hanba, mlátičku nechceme!" Lidé před sněmovnou demonstrovali proti Ondráčkovi v čele komise

Projděte si demonstraci s námi.
Před sněmovnou se v úterý kolem osmé hodiny večer sešlo několik desítek lidí.
Cinkali klíči a křičeli: "Hanba!"
Došlo i na Modlitbu pro Martu a státní hymnu. Proč?
Vadilo jim, že má být do čela komise dohlížející na GIBS zvolen komunista Zdeněk Ondráček, který před revolucí působil jako člen Pohotovostního útvaru Veřejné bezpečnosti.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 12. 2017 23:46
Poslanecká sněmovna v úterý napodruhé zvolila komunistu a bývalého "esenbáka" Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu bezpečnostních sborů. Proti byla opozice a - jak se brzy ukázalo - i několik desítek lidí, kteří přišli protestovat před budovu sněmovny. Poslanci následně své rozhodnutí odvolali kvůli "zmatečné volbě". Nová - už třetí - volba tak proběhne v lednu. Shodou okolností na výročí Palachova týdne, během něhož právě Ondráček zasahoval s pendrekem v ruce.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy