David Rath obrazem. Krok za krokem prvního muže Středočeského kraje

David Rath obrazem. Krok za krokem prvního muže Středočeského kraje
V jeho čele se prezentoval jako ostrý kritik situace ve zdravotnictví a organizoval několik lékařských stávek. V listopadu 1998 se stal prezidentem České lékařské komory (ČLK) a zůstal jím až do svého jmenování ministrem zdravotnictví v listopadu 2005.
Na ministerstvo zdravotnictví nastoupil už v říjnu 2005, kdy se stal prvním náměstkem s pověřením řídit úřad. Postupně prošel hned několika stranami - do roku 1994 byl členem ODS, v letech 1996 až 1997 působil v SD-SLNS a od roku 2006 zakotvil v ČSSD.
Středočeskému kraji šéfuje od roku 2008. Uvedl se rázným gestem - po několika hodinách v úřadu vyhodil pět ředitelů nemocnic, následovali téměř všichni šéfové krajských odborů.
V médiích se Rath proslavil razantními, až vulgárními výroky. Bývalého středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) nazval užitečným idiotem, ministra financí Miroslava Kalouska zase opilcem.
Foto: Ludvík Hradilek
Domácí Dan Poláček Domácí, Dan Poláček
15. 5. 2012 13:00

Středočeského hejtmana Davida Ratha v pondělí večer zatkla protikorupční policie. Politik údajně zvažuje složení svých funkcí, tedy že skončí i jako šéf středních Čech. Podívejte se, co všechno Rath v čele hejtmanství stihl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy