Fiala se omluvil za těžkou maturitu, zmírní hodnocení

Domácí Domácí
13. 5. 2012 13:16
Vyšší úroveň testu z matematiky byla příliš těžká, tvrdí studenti i učitelé
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ministerstvo školství se s centrem pro přípravu maturit CERMAT na zmírnění hodnocení těžší varianty maturitního testu z matematiky. Přislíbil to nový šéf resortu Petr Fiala.

"Stala se chyba a chtěl bych využít této příležitosti k tomu, abych se jménem ministerstva školství omluvil všem, kteří byli touto chybou postiženi, především maturantům," řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Podle něj test příliš nepřispěl k tomu, aby studenti státní maturitě důvěřovali. Dodal ale, že od celého projektu ustupovat nechce. Spíš je podle něj potřeba se zamyslet, jak v něm pokračovat.

Matematiku si u maturity vybralo 44 procent z více než 100 tisíc maturantů. A vyšší úroveň testu absolvovalo 4,15 procenta studentů, především gymnazistů. Test byl ale podle učitelů i Jednoty českých matematiků příliš těžký.

"Nemůžeme ale připustit, aby maturanti byli vystavováni tak stresující situaci u tak důležité zkoušky," uzavřel Fiala.

Maturitní zkouška z matematiky byla jedinou, která zaznamenala nárůst zájemců o těžší verzi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Střední školy ve vašem kraji.

 

Právě se děje

před 3 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy