Exsenátorovi Novákovi hrozí za podvody s dotacemi 13 let vězení a pokuta 36,5 milionu korun

Domácí Domácí
19. 5. 2017 7:38
Bývalému senátorovi Alexandru Novákovi hrozí za podvody s dotacemi 13 let vězení a pokuta ve výši 36,5 milionu korun. Informuje o tom server iRozhlas.cz. Státní zástupce proto Novákovi nechal obstavit 53 nemovitostí v hodnotě 21,5 milionu korun i bankovní účty, na kterých má 15 milionů korun. Obvinění Nováka se týká manipulací v rámci Regionálního operačního programu Severozápad v Ústeckém a Karlovarském kraji. V případu je obviněno 24 lidí, jsou mezi nimi politici, vysocí úředníci a podnikatelé. Exsenátor je v současnosti ve vazbě v Německu a úřady jednají o jeho vydání.
Alexandr Novák.
Alexandr Novák. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy