Foto: Demonstranti se u Národního muzea přilepili k silnici. Odnesla je policie

Foto: Demonstranti se u Národního muzea přilepili k silnici. Odnesla je policie
Několik demonstrantů se v sobotu odpoledne během demonstrace za ochranu klimatu přilepilo vteřinovým lepidlem k pražské magistrále. Protest svolalo hnutí Exctinction Rebellion, které poslední týden pořádá demonstrace po celém světě.
Policistům se nakonec podařilo sehnat ředidlo a přilepené demonstranty postupně odlepili.
Někteří demonstranti opustili prostor pražské magistrály pokojně, jiné musela policie silou odtáhnout.
Demonstranti s policisty nezápasili, ale zákrok jim ani nijak neulehčovali.
Foto: Jakub Heller, Exctinction Rebellion
Jakub Heller Reuters Jakub Heller, Reuters
12. 10. 2019 18:56
Ekologičtí aktivisté z hnutí Extinction Rebellion zablokovali v sobotu odpoledne na více než půl hodiny magistrálu pod Národním muzeem. Zhruba čtyři desítky lidí si lehly na přechod pro chodce, někteří z nich se k silnici dokonce přilepili lepidlem. Odnést je musela až policie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy