Economia a Česká televize se ohradily proti slovům prezidenta, že manipulují veřejností

Domácí Domácí
8. 3. 2018 17:30
"Hospodářské noviny, týdeník Respekt a zpravodajský server Aktuálně.cz přinášejí svým čtenářům každý den kvalitní a objektivní zpravodajství," říká generální ředitel Economie Roman Latuske.
Redakce Economie
Redakce Economie | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Vydavatelství Economia a Česká televize se důrazně ohradily proti nařčení prezidenta republiky Miloše Zemana, že se snaží manipulovat českou veřejností. Výroky na adresu médií zazněly během Zemanova inauguračního projevu.

Prezident v projevu uvedl, že novináři Economie si nezaslouží úctu a lidé je nemají brát vážně. Zdůvodnil to tím, že vydavatelství patří podnikateli Zdeňku Bakalovi, kterého obvinil z tunelování těžařské firmy OKD.

"Hospodářské noviny, týdeník Respekt a zpravodajský server Aktuálně.cz  přinášejí svým čtenářům každý den kvalitní a objektivní zpravodajství," uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

"Novináři našich titulů nehledají senzaci, ale pravdu. Budou pokračovat v tom, co dělají, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí," dodal Latuske. Podle ředitele bude vedení vydavatelství nadále podporovat kritickou a objektivní žurnalistiku.

Slova prezidenta republiky jsou nepřijatelná také podle České televize. "Česká televize přistoupila k inauguraci prezidenta republiky naprosto profesionálně a připravila devítihodinové mimořádné živé vysílání," popisuje Vít Kolář z divize komunikace České televize.

Na přímém přenosu se podle podle Koláře podílela zhruba stovka zaměstnanců České televize. "Ve světle těchto skutečností je rétorika proti veřejnoprávním médiím neakceptovatelná," říká Kolář.

"Absolutně odmítáme jakékoli útoky na novináře a nezávislost médií, a to zvlášť po aktuálních událostech na Slovensku," dodává Kolář s odkazem na nedávnou vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy