Dvojice cizinců v Karlových Varech ukradla briliantový prsten za více než 1,5 milionu korun

ČTK ČTK
3. 5. 2018 14:52
Muž prsten odcizil ve chvíli, kdy se jedna z prodavaček věnovala ženě u jiných drahých prstenů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Karlovy Vary - Kriminalisté pátrají po muži a ženě cizí národnosti, kteří ve středu ukradli z klenotnictví v Karlových Varech briliantový prsten v hodnotě přes 1,5 milionu korun.

Muž ve věku 35 až 45 let využil nepozornosti prodavačky a zlatý prsten posázený brilianty si strčil do kapsy kalhot. V tiskové zprávě o tom informovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Odcizený briliantový prsten.
Odcizený briliantový prsten. | Foto: Policie ČR

Muž prsten odcizil ve chvíli, kdy se jedna z prodavaček věnovala cizince u jiných drahých prstenů, uvedla Böhmová. Do prodejny vstoupili oba cizinci ten den už podruhé. Krádež se stala ve středu kolem 13:00, poprvé dvojice do prodejny vešla asi o deset minut dříve. Chybějícího prstenu si majitel obchodu všiml až později odpoledne.

Hledaný muž je vysoké silnější postavy, tmavší pleti, měl upravený plnovous a má prořídlé tmavé vlasy. Na sobě měl světlou košili s dlouhým rukávem, světle hnědé kalhoty a černé společenské boty. Hledaná žena je ve věku 35 až 45 let, menší střední postavy, má černé delší vlasy a je tmavší pleti. Na sobě měla černé šaty, černé legíny, světlý svetr a černé boty, doplnila Böhmová.

S informacemi o hledané dvojici se může veřejnost obracet na bezplatnou linku 158.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy