Dva roky se Zemanem: Od pozitivní deviace až k neandrtálcům

Domácí ČTK Domácí, ČTK
26. 1. 2015 13:00
Aktuálně.cz vybralo přehled nejzajímavějších výroků, které prezident Miloš Zeman během dvou let ve funkci pronesl.

Praha - Přesně dva roky uplynuly ode dne, kdy Miloš Zeman ve druhém kole prezidentské volby porazil Karla Schwarzenberga. Kandidát Strany práv občanů - Zemanovců (dnes SPO) tehdy po vypjaté a ostré kampani zvítězil v první přímé volbě hlavy státu nad předsedou TOP 09 na území prakticky celého Česka s výjimkou Prahy. Po zvolení slíbil, že bude prezidentem všech občanů, což se mu ale podle řady kritiků nedaří.

Již po zvolení tehdy osmašedesátiletého Zemana, který se funkce ujal 8. března 2013, někteří politici i politologové varovali, že to parlamentní strany ani vláda nebudou mít s novým prezidentem jednoduché a že zemi nebude jen spojovat. Podle řady z nich se po dvou letech a kontroverzích, například okolo jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka nebo výroků o zahraniční politice, platnost varování potvrdila. Dokládá to prý i obliba prezidenta, která šla v poslední době prudce dolů.

Aktuálně.cz vybralo k dvouletému výročí přehled nejzajímavějších výroků, které prezident Miloš Zeman pronesl.

Foto: Aktuálně.cz

Ostrovy pozitivní deviace

Vedle podpory ostrovů pozitivní deviace však prezident musí bojovat proti jejich opaku, tedy proti ostrovům deviace negativní. Jedním z nejnebezpečnějších takových ostrovů jsou kmotrovské mafie, které parazitují na těle české společnosti, vysávají z tohoto těla krev a nevrací této společnosti žádnou přidanou hodnotu, ať už formou nových investic, nebo řádného placení daní. (...) Druhým ostrovem negativní deviace jsou podle mého názoru neonacistické bojůvky, které občas řádí v ulicích našich měst. (...) Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním.

Inaugurační projev  - 8. března 2013

 

Právě se děje

Další zprávy