Drama v Praze: Zloděje zastavil čelní náraz s policií

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
Aktualizováno 12. 2. 2014 15:45
Policisté si na pronásledovaném vozidle všimli kradených registračních značek.
Foto: Tomáš Morávek

Praha - Zraněním dvou policistů ve středu v poledne skončilo dramatické pronásledování zloděje aut v centru Prahy. 

Policisté si v ulici 5. května všimli kradených registračních značek na jednom z vozidel. Řidiče se pokusili zastavit a zkontrolovat, ten však na výzvu nereagoval a snažil se z místa ujet.

Do pronásledování se následně zapojilo několik policejních hlídek, které řidiče stíhaly ulicemi Jaromírova, Na Výtoni, Vyšehrad a Palackého. Honička skončila až čelním střetem s policejním vozidlem na Karlově náměstí.

"Náraz byl tak silný, že vozidlo odhodil asi 40 metrů. Máme dva zraněné policisty, kteří byli ihned transportování k ošetření," sdělila Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. Lehce zraněn byl i pronásledovaný muž.

"Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranky.

Pronásledovaný řidič se poté pokusil uprchnout, během několika vteřin byl ale dopaden. Policisté krátce na to zjistili, že kradené bylo i samotné vozidlo.

"Jedná se o 25letého muže s bohatou trestní minulostí," uvedla Jeřábková.

Dopravu na Karlově náměstí řídili zhruba od 11:45 dopravní policisté. Omezení se dotklo i některých tramvajových linek, jejich provoz byl obnoven krátce po 14:00. Auta se pak na náměstí mohla vrátit asi o hodinu později.

 

Právě se děje

Další zprávy