Drama v Praze: Zloděje zastavil čelní náraz s policií

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
Aktualizováno 12. 2. 2014 15:45
Policisté si na pronásledovaném vozidle všimli kradených registračních značek.
Foto: Tomáš Morávek

Praha - Zraněním dvou policistů ve středu v poledne skončilo dramatické pronásledování zloděje aut v centru Prahy. 

Policisté si v ulici 5. května všimli kradených registračních značek na jednom z vozidel. Řidiče se pokusili zastavit a zkontrolovat, ten však na výzvu nereagoval a snažil se z místa ujet.

Do pronásledování se následně zapojilo několik policejních hlídek, které řidiče stíhaly ulicemi Jaromírova, Na Výtoni, Vyšehrad a Palackého. Honička skončila až čelním střetem s policejním vozidlem na Karlově náměstí.

"Náraz byl tak silný, že vozidlo odhodil asi 40 metrů. Máme dva zraněné policisty, kteří byli ihned transportování k ošetření," sdělila Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. Lehce zraněn byl i pronásledovaný muž.

"Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranky.

Pronásledovaný řidič se poté pokusil uprchnout, během několika vteřin byl ale dopaden. Policisté krátce na to zjistili, že kradené bylo i samotné vozidlo.

"Jedná se o 25letého muže s bohatou trestní minulostí," uvedla Jeřábková.

Dopravu na Karlově náměstí řídili zhruba od 11:45 dopravní policisté. Omezení se dotklo i některých tramvajových linek, jejich provoz byl obnoven krátce po 14:00. Auta se pak na náměstí mohla vrátit asi o hodinu později.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy