reklama
 
 

Dopravu v Česku komplikuje sníh a náledí. Většina tahů je s opatrností sjízdná

12. 12. 2018 8:26
V noci na středu napadl v Česku další sníh a na mnoha místech se může tvořit náledí nebo ledovka. Silničáři proto nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti.

Některé středočeské silnice jsou ve středu ráno sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Dálnice v kraji jsou mokré po chemickém ošetření, kvůli teplotám kolem nuly by si ale řidiči měli dávat pozor na hrozící náledí. Na dálnici D1 jsou pak hlášené sněhové přeháňky a snížená viditelnost, vyplývá z informací silničářů.

Silnice jsou v Moravskoslezském kraji po nočním sněžení sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na Opavsku se navíc místy tvoří námraza. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic. Silnice první třídy jsou na Bruntálsku po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižší kategorie leží vrstva nového sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné s opatrností. Podobná je situace i v Beskydech. Pro těžká nákladní vozidla je od pondělí uzavřena i část silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou.

Sněžení komplikuje dopravu v Libereckém kraji. Napadlo až 20 centimetrů sněhu a stále sněží nejen v horských oblastech. Silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností. Teploty se pohybují jen těsně pod nulou a mokrý sníh se na silnicích může klouzat, problémy tak mohou mít hlavně kamiony ve stoupáních. Zatím podle policie žádné problémy hlášeny nejsou.

Silnice na Vysočině jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. V noci sněžilo v celém kraji, dopravu komplikovaly uvízlé kamiony a popadané stromy. Po ránu kvůli nim zůstávají některé silnice zcela nebo částečně neprůjezdné. Hasiči odstraňovali přes noc popadané stromy asi na 50 místech, vyplývá z jejich webu. Na hlavních tazích je rozbředlý sníh po chemickém ošetření, na silnicích nižších tříd je ujetý sníh krytý posypem, řekl dispečer krajských silničářů Roman Hubený.

Sníh komplikuje dopravu na silnicích. V noci byla kvůli špatné sjízdnosti uzavřena část D1 | Video: Česká televize |  00:49

Náledí je ve středu ráno na silnicích na Hodonínsku a Břeclavsku. Vyplývá to z informací na webových stránkách Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Řidiči by měli na všech silnicích dbát zvýšené opatrnosti. Na Znojemsku se na komunikacích nižších tříd nachází rozbředlý sníh. Na Blanensku je snížená viditelnost.

Většinu silnic v Pardubickém kraji v noci na středu pokryl sníh. Leží v Orlických horách i ve středních polohách. Všechny cesty jsou ale s opatrností sjízdné. Sníh je většinou po solení rozbředlý. Motoristé s ním musí počítat kromě Pardubicka prakticky všude, zvláště na menších komunikacích.

Sníh může komplikovat dopravu na řadě míst Jihočeského kraje. Všechny vozovky jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. V noci na středu silničáři průběžně udržovali komunikace na území celého kraje. Hodně sněhu napadlo hlavně ve vyšších polohách. 

Hlavní tahy ve Zlínském kraji jsou většinou po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích nižších tříd na Vsetínsku leží místy zbytky rozbředlého sněhu. V horských oblastech je na silnicích do pěti centimetrů sněhu, silničáři jej průběžně odklízejí, vyplývá z jejich aktuálních informací.

Na silnicích v Karlovarském kraji jsou po chemickém ošetření zbytky chemického sněhu. Nad ránem po částečném vyjasnění v kraji poklesly teploty, místy se proto může tvořit i náledí nebo ledovka. Jízdu může řidičům zkomplikovat i silný vítr nebo snížená dohlednost vlivem sněžení. Zatím nejsou hlášeny žádné nehody, vyplývá z údajů serveru Dopravniinfo.cz.

autoři: ČTK, Domácí | 12. 12. 2018 8:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama