Dokument: Jak Topolánek vyhuboval Paroubka

Domácí Domácí
15. 9. 2009 13:50
Přečtěte si reakci šéfa ODS na odklad voleb na květen 2010

Dokument - Vyjádření předsedy ODS Mirka Topolánka k dnešnímu vážnému rozhodnutí ČSSD ze dne 15. září 2009

Dnešní rozhodnutí Jiřího Paroubka a ČSSD znamená pro celou zemi znovu jen prohloubení krize a další destabilizaci české politické scény.

Jiří Paroubek opakovaně povyšuje své osobní zájmy nad zájmy celé České republiky. Poprvé se tak stalo uprostřed českého předsednictví Evropské unii. Dnes je to další vážný příklad nezodpovědného a zaslepeného postoje Jiřího Paroubka a jeho strany.

Jiří Paroubek selhal. Politik, který během večera změní názor o 180 stupňů a poruší všechny dohody, nemůže být pro nikoho důvěryhodný.

Tato změna postoje Jiřího Paroubka a sociální demokracie je pro občany nepochopitelnou politickou hrou. Výsledkem bude znovu jen prohloubení nedůvěry v politiky a politiku.

Dnes u sociálních demokratů zvítězil zájem o vlastní rychlé blaho, zachování poslaneckých platů a výhod. Nedali prostor voličům, aby sami rozhodli o dalším směrování země. Nechtějí podstoupit riziko volební porážky.

Možná se teď Jiří Paroubek bude snažit své rozhodnutí zdůvodnit zájmem státu a schválením rozpočtu. Žhář ale nemůže dělat hasiče.
ODS je připravena i v této situaci odvést práci odpovědné politické strany.

Vyzýváme vládu Jana Fischera, aby co nejrychleji předložila Poslanecké sněmovně ke schválení návrh protikrizového rozpočtu včetně balíčku legislativních změn, které jej umožní. Jsme přesvědčeni, že v dané situaci musí být hlasování o tomto zákonu spojeno s vyslovením důvěry Fischerově vládě.

Na středu svoláváme k nové situaci mimořádné jednání Výkonné rady ODS.

Mirek Topolánek, předseda ODS

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy