Do středečního rána bude na východě Česka vydatně pršet, zvednou se hladiny řek

ČTK ČTK
29. 8. 2023 11:01
Do středečního rána bude na východě Česka vydatně pršet, zvednou se hladiny řek

Do středečního rána bude na východě Česka vydatně pršet, objeví se také bouřky. Místy může napršet až 40 milimetrů. Hladiny řek odvodňujících například některá pohoří tak mohou vzrůst na první, tedy nejnižší stupeň povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha před deštěm platí pro kraje Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský, část jižní Moravy a Králicko v Pardubickém kraji. Vyhlášená je od úterních 13:00 do středečních 08:00. Bouřky v úterý odpoledne a večer mohou být i silnější s krátkodobými intenzivními srážkami a také menšími kroupami. "Později večer a v noci již budou převládat srážky ve formě trvalejšího deště s vnořenými bouřkami," uvedli meteorologové.

V Česku prší již od víkendu, řeky jsou proto nasycené a při dalším dešti se jejich hladiny mohou zvedat. V aktuální výstraze to platí pro toky odvodňující Králický Sněžník, Jeseníky, Beskydy a Bílé Karpaty. "V oblastech, kde je po lokálních srážkách z předchozích dní vysoké nasycení půdy, může také docházet i při menší intenzitě deště k rychlému odtoku vody z povrchu s možností zatopení níže položených míst," dodali meteorologové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy